FESTIWALEKONCERTY

While She Sleeps dołącza do line-upu Pol’and’Rock Festival 2023

29. Pol'and'Rock Festival

Dominująca na brytyjskiej scenie metalcorowej ekipa z Sheffield dołącza do line-upu 29. Pol’and’Rock Festival.

Rewolucyjne przesłanie, energetyczne gitarowe riffy i gatunkowa różnorodność – While She Sleeps zagości na deskach Dużej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Większość zespołów woli ostrożnie stawiać kroki na rynku muzycznym. While She Sleeps nigdy nie należało do „większości zespołów”. Kwintet z Sheffield zasłynął poprzez mieszanie gatunków i zaprzeczanie stereotypom. Zespół przez lata sprawnie miksował miażdżący metal z melodycznym hardcorem, czerpiąc przy tym garściami z tradycji metalcore’u.

Skład tworzy energetyczna grupa przyjaciół – Lawrence „Loz” Taylor (wokal), Sean Long (gitara), Mat Welsh (gitara), Aaran McKenzie (gitara basowa) i Adam Savage (perkusja). Piątka z While She Sleeps, przedefiniowała bezkompromisowość. Nie godząc się na skomercjalizowane wytyczne wytwórni, zespół postanowił swój trzeci album You Are We (2017) wydać z pomocą datków i wsparcia fanów.

Teksty zespołu często poruszają kwestie polityczne i społeczne, z naciskiem na problemy takie, jak nierówności, korupcja i wpływ technologii na społeczeństwo. Grupa podchodzi do tych tematów bezpośrednio i z pasją, pisząc piosenki, które są oczyszczające i prowokujące do myślenia.

Zespół jest laureatem nagród Best British Newcomer magazynu Kerrang! (2012) oraz Heavy Music Award w kategorii najlepszy album za płytę You Are We (2017).

Na swoim koncie zespół ma 5 albumów studyjnych: This Is the Six (2012), Brainwashed (2015), You Are We (2017), So What? (2019) i najnowsze wydanie Sleeps Society (2021). Wszystkie płyty zostały docenione przez krytyków, ale największe uznanie zespół zyskał za dynamiczne i energetyczne koncerty na żywo.

Na wydaniach While She Sleeps gościli tacy artyści, jak Oli Sykes (Bring Me The Horizon) czy Simon Neil (Biffy Clyro).

29. Pol’and’Rock Festival

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Poza While She Sleeps na festiwalu zagrają też Apollo 440, Spin Doctors, Biohazard, Carpenter Brut, Napalm Death, Brodka oraz DRAIN.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button