WARSZAWA

Warszawskie metro. Wulgarny pasażer bez maseczki. Zatrzymał go policjant po służbie

Metro w Warszawie

Pasażer warszawskiego metra nie miał założonej maseczki.

Policjant po służbie przebywając w wagonie był świadkiem jak młody mężczyzna wulgarnymi słowami zaatakował kobietę. Wcześniej zwróciła mu uwagę, co do niewłaściwego zachowania w czasie epidemii.

Policjant zareagował prosząc o spokój, jednak to nie poskutkowało. Mężczyzna zaczął obrażać policjanta: „spier… chu…, odpier… się”. Policjant wcześniej okazał legitymację i przedstawił się. Mimo to mężczyzna cały czas był bardzo agresywny.

Policjant ze wzgledu na bezpieczeństwo pasażerów wydał mu polecenie, aby opuścił z nim pociąg na najbliższej stacji, ale ten odmówił. Policjant pouczył go o użyciu siły fizycznej w przypadku niezastosowania się do poleceń.

Wtedy mężczyzna odepchnął policjanta, szarpał go za ręce i próbował się oddalić. Policjant w reakcji na tak agresywne zachowanie poinformował go, że zostaje zatrzymany w związku ze znieważeniem i naruszeniem nietykalności funkcjonariusza. Przez cały czas interwencji mężczyzna był bardzo agresywny i wulgarny.

Warto podkreślić, że przypadkowy świadek pomógł policjantowi w obezwładnieniu agresora. Zasługuje to na szczególną pochwałę.
Nie pozwólmy, aby takie agresywne zachowania miały społeczne przyzwolenie. Codziennie policja podejmuje ok. 16 tys. interwencji, wiele z nich podejmowanych jest z narażeniem własnego życia.

Pasażer usłyszał zarzut z art. 222 Kodeksu karnego, który stanowi, że „kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3”.

Motornicza tramwaju pobita

17 października motornicza tramwaju linii numer 25 została pobita za zwrócenie uwagi dwóm pasażerom za brak założonej maseczki. Najpierw ją wyzywali, a potem pobili i złamali jej nogę. Jeden z agresorów miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button