WARSZAWA

Warszawskie Drzewo Roku. Zgłoś swojego kandydata

Warszawa

Ostatnie dni zgłoszeń do Warszawskiego Drzewa Roku.

Jeszcze tylko do 15 września można zgłaszać swoich kandydatów do plebiscytu „Warszawskie Drzewo Roku”. Zwycięzca, którego poznamy w listopadzie, zostanie zgłoszony do konkursu ogólnopolskiego.

To pierwsza edycja plebiscytu na „Warszawskie Drzewo Roku”. Tytuł ten przypadnie roślinie, która wyróżni się nie tylko cechami gatunkowymi (wielkość czy wiek), ale również historią. Warto zgłaszać swoich kandydatów – zwycięzca zostanie zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu na Drzewo Roku. Termin wysyłania zgłoszeń mija w najbliższy piątek, 15 września.

Dwa etapy konkursu

Aby zgłosić swojego kandydata, wystarczy wypełnić formularz internetowy zamieszczony na stronie www.zzw.waw.pl/drzeworoku, wskazując podstawowe informacje dotyczące drzewa oraz dokładnie uzasadniając swój wybór. Ze wszystkich zgłoszeń komisja, złożona z ogrodników i dendrologów Zarządu Zieleni m.st. Warszawy (ZZW), wybierze po jednym drzewie z każdej dzielnicy. Wyniki zostaną ogłoszone 7 października podczas pikniku dendrologicznego w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Finałowa osiemnastka będzie reprezentować swoje dzielnice w drugim etapie – głosowaniu internautów.

Zwycięzca całego plebiscytu zostanie ogłoszony w listopadzie.

W koronach miasta

Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku jest częścią większego projektu W koronach miasta, realizowanego przez warszawski Zarząd Zieleni od 2019 r. Poprzez działania edukacyjne – warsztaty, spacery czy pikniki, edukatorzy i dendrolodzy ZZW dzielą się swoją wiedzą na temat drzew, ich wpływu na przestrzeń miejską, powietrze, temperaturę oraz na jakość życia mieszkańców miasta – ludzi i zwierząt.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button