WARSZAWA

Warszawa zimą. Stylowa iluminacja, jarmarki, świąteczne metro

Stolica przygotowuje się do świąt

Mieszkańcy stolicy i turyści odwiedzający Warszawę już wkrótce poczują klimat zbliżających się świąt.

– Będzie magicznie i kolorowo – zapewnia prezydent Rafał Trzaskowski. 7 grudnia zabłyśnie choinka na Placu Zamkowym, a dzień wcześniej uruchomiona zostanie wielka iluminacja. Będzie można także przejechać się świątecznymi pojazdami komunikacji, poślizgać na lodowiskach, posłuchać koncertów czy zrobić zakupy na jarmarkach bożonarodzeniowych.

Specjalne dekoracje na Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście właśnie są rozwieszane, na rozświetlenie czeka również ogromna choinka na Placu Zamkowym. Światełka na niej zapali – w czwartek, 7 grudnia, o godz. 18:00 – prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Warszawska choinka to 27-metrowe drzewko z energooszczędnych i nowoczesnych materiałów. Znajdzie się na niej ponad 40 tysięcy światełek. Trwają ostatnie prace przy montażu iluminacji.

Stylowa iluminacja

Dzień wcześniej – 6 grudnia – rozbłyśnie świąteczna iluminacja na Trakcie Królewskim. W tym roku na spacerowiczów będą czekały nowe ozdoby, które nawiązują do lat 50. i 60. minionego stulecia. Będą bombki, choinkowe lampki i łańcuchy z korowego papieru, ale również saturatory, sklepowa waga czy telefon z tarczą. Obejrzeć będzie można rozświetloną Syrenę, czyli legendę polskich szos oraz kultowy motorower Ryś.

By cieszyć się tymi atrakcjami w pełni, w grudniowe weekendy, a także w okresie świąteczno-noworocznym, ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście ponownie zmienią się w deptak.

Świąteczne dekoracje pojawią się także na całej Starówce. Na Starym Mieście spacerowicze zobaczą znane z poprzednich lat bramy, dekoracje latarniowe, a także fotoramki i karuzelę. O dodatkowe lśniące akcenty wzbogaci się Multimedialny Park Fontann.

Lodowisko i dyskoteka

Tego samego dnia, czyli w środę 6 grudnia, ruszy lodowisko na Rynku Starego Miasta. Oficjalnego otwarcia jednej z ulubionych ślizgawek warszawiaków dokona zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska. Pierwsi łyżwiarze wpuszczeni zostaną o 15:00. Ślizgać się będzie można również na innych stołecznych lodowiskach.

Natomiast na sobotę, 9 grudnia, zaplanowane zostało odpalenie iluminacji na placu Pięciu Rogów. Początek wydarzenia o godz. 18:00. Następnie odbędzie się tu impreza w stylu silent disco – w świątecznych rytmach zagrają Jacob Core i MJ.SAX.

Świąteczne pojazdy, koncerty i jarmarki

Tradycyjnie, jak co roku, po stołecznych ulicach będą jeździły specjalne pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego ozdobione bożonarodzeniowymi dekoracjami – autobus, tramwaj i pociąg metra.

9 i 10 grudnia oraz 16 i 17 grudnia wszyscy będą mogli wziąć udział w koncertach świątecznych na balkonie Hotelu Bristol oraz spektaklach ulicznych na Skwerze ks. Jana Twardowskiego. Wszystkie wydarzenia od godz. 16:00.

Z kolei 15 grudnia uruchomiony zostanie nowy mapping na fasadzie budynku Polskiej Akademii Nauk. Projekcje będzie można oglądać od piątku do niedzieli o pełnych godzinach – od 17:00 do 22:00.

Świąteczną atmosferę można poczuć również na tradycyjnych bożonarodzeniowych jarmarkach w wielu warszawskich dzielnicach.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button