WARSZAWA

Warszawa. Wandale uszkodzili recyklomat. Wrzucaj butelki i odbierz zniżki

Plac Bankowy w Warszawie

Recyklomat, który stanął przy pl. Bankowym wymaga wymiany uszkodzonej części, która skanując rozpoznaje odpady – szkło, plastik czy aluminium.

Awaria jest wynikiem aktu wandalizmu – mimo komunikatu ostrzegawczego, wyświetlanego na maszynie, użytkownicy dokładali do komory zgniecione butelki.

15 lipca serwis dostarczy i zamontuje części zamienne, tak, by warszawiacy mogli jak najszybciej skorzystać z urządzenia. Przypomnijmy, że według instrukcji i podawanych komunikatów, butelki oraz puszki powinny być w pierwotnym kształcie w momencie oddawania ich do recyklomatu. Mieszkańcy! Należy odpowiedzialnie korzystać z urządzeń i kierować się wskazówkami wyświetlanymi na monitorze.

Dwa recyklomaty na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej to pierwsze z dziesięciu maszyn jakie pojawią się w stolicy. Do maszyn będzie można wrzucać plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki. Wystarczy uruchomić aplikację „ETS Portfel” na smartfonie, zeskanować swój indywidualny kod na recyklomacie i wrzucać pojedynczo surowce, a na koncie pojawią się ECO-punkty. Po uzbieraniu ich odpowiedniej liczby można je wymienić na wybraną zniżkę: rabat na kawę w Costa Coffee, tańszy bilet do sieci Multikino, Teatru Dramatycznego czy zniżki na spektakle i imprezy w Teatrze Capitol.

O pl. Bankowym pisaliśmy już TUTAJ!

Motywujący recykling

Warszawa promuje eko-działania. Na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej stanęły recyklomaty. Po wrzuceniu do nich pustych butelek lub puszek mieszkańcy otrzymają ECO-punkty. Będą je mogli wymienić na zniżki do kina, teatru lub na kawę za pomocą specjalnej aplikacji. Zebrane szkło, plastik i aluminium trafi do powtórnego wykorzystania.

– Zachęcamy warszawianki i warszawiaków do odzysku surowcowego. Symbolicznie nagradzamy osoby, które działają na rzecz ekologii. Podczas codziennych obowiązków nie każdy ma czas, by zastanawiać się nad ochroną środowiska. Zniżki do kawiarni, teatru czy kina są nie tylko nagrodą, ale również ważnym przypomnieniem, że warto segregować odpady i chronić naszą planetę. Im więcej osób przyswoi ten pozytywny nawyk, tym mniej będziemy negatywnie oddziaływać na przyrodę i klimat – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

–Jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia, nawiązanej w ramach naszej najnowszej kampanii społecznej #WCIĄŻZMIENIAMY. To program pilotażowy, ale jednocześnie to pierwsza tego typu inicjatywa realizowana na tak dużą skalę. Jest ona naszym kolejnym krokiem na drodze do realizacji ambicji „Świata bez Odpadów”. Do 2030 r. chcemy zbierać i przekazywać do recyklingu tyle opakowań, ile trafia od niej do rąk konsumenta. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom możemy łatwiej i szybciej osiągnąć ten cel – mówi Stoyan Ivanov, Dyrektor Generalny Coca-Cola Poland Services.

– Segregacja odpadów nie zabiera dużo czasu, nie jest trudna, wymaga tylko chwili uwagi. Dzięki takim prostym gestom możemy przywrócić wartość zużytym rzeczom. W ten sposób chronimy naszą planetę przed bezmyślnym zaśmiecaniem. Przyklaskujemy tej akcji i liczymy na jej pozytywny odbiór przez mieszkańców – mówi Sławek Brzózek, prezes zarządu Fundacji Nasza Ziemia.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button