POLSKA

Warszawa. Poszukiwani za zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano trzy listy gończe

Stolica

Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują:

  • Sebastiana Włodarczyka lat 23,
  • Łukasza Goławskiego lat 27
  • Dawida Mirkowskiego lat 24

w związku z zabójstwem przy ul. Nowy Świat 30 w Warszawie dokonanego 8 maja 2022r.

Poszukiwany Sebastian Włodarczyk (fot. policja)

Sebastian Włodarczyk pięć lat temu wraz ze swoim bratem brutalnie pobił kierowcę miejskiego autobusu na pętli autobusowej przy Ossowskiego na Targówku. Użyli do tego pałki bejsbolowej.

8 maja 2022 roku w Warszawie przy ul. Nowy Świat 3,0 działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu Sebastian Włodarczyk lat 23 zamieszkały w Warszawie, Łukasz Goławski lat 27 – Warszawa oraz Dawid Mirkowski lat 24 – Warszawa dokonali zabójstwa 29 letniego mężczyzny. Trzykrotne ugodzili pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 148 par 1 KK.

Poszukiwany Łukasz Goławski (fot. policja)

Łukasz Goławski był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. „Fama”. Chodziło o podpalenie klubu przy Foksal (16 września 2019 roku).

Wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanych do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki Policji lub prokuratura (art. 280 par 1 pkt 4 KPK).

Poszukiwany Dawid Mirkowski (fot. policja)

24-letni Dawid Mirkowski to zawodnik mieszanych sztuk walki.

„Dawid Mirkowski, utalentowany kickboxer, znany ze swej religijności, posiadacz pięknych tatuaży z wizerunkami Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa zamordował z zimną krwią człowieka, 8-ego maja, Warszawie, przy Nowym Świecie…
Czy to nie obraża uczuć religijnych bardziej niż tęcza?” – pyta na Twitterze „Tylko Pytam”.

Dawid Mirkowski (fot. Twitter/”Tylko Pytam”)

Ostrzega się , że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239 par 1 KK).

Udziela się zapewnienia o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej (art. 280 par 2 KPK).

Osoby posiadające informacje dotyczące tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button