WARSZAWA

Warszawa. Nowy pawilon medyczny w Szpitalu Czerniakowskim

Stolica

100 dni – dokładnie tyle zajęło zaprojektowanie, wybudowanie i wykończenie budynku modułowego, który stanął na terenie Szpitala Czerniakowskiego przy ul. Stępińskiej.

Obecnie, w związku z trwającą rozbudową i modernizacją SOR, w pawilonie będzie funkcjonował oddział ratunkowy. Inwestycja za blisko 5 mln zł została sfinansowana ze środków m.s.t Warszawy.

Tym razem oddajemy do użytkowania nowo wybudowany budynek modułowy o łącznej powierzchni 500 m² z pełną infrastrukturą socjalną i administracyjną, w którym tymczasowo będzie funkcjonował Szpitalny Odział Ratunkowy. Dzięki temu na czas modernizacji i remontu SOR zachowa ciągłość działania, a inwestycja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem. Po uruchomieniu nowego SOR-u, w pawilonie medycznym docelowo będzie się mieścił oddział z 12 łóżkami dla pacjentów – informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Bardzo dziękuję za otrzymane środki finansowe. To realna pomoc, która z jednej strony pozwala nam zabezpieczyć ciągłość ratunkowych świadczeń medycznych podczas remontu SOR, z drugiej zaś zwiększa powierzchnię naszego szpitala – mówi Paweł Obermeyer, prezes zarządu Szpitala Czerniakowskiego.

Warszawa. Nowy pawilon medyczny w Szpitalu Czerniakowskim (fot. UMW)

Trwa rozbudowa oddziału ratunkowego

Przypomnijmy – w ciągu roku z pomocy SOR w Szpitalu Czerniakowskim korzysta niemal 30 tys. osób w nagłych przypadkach, często z zagrożeniem zdrowia i życia – dlatego m. st. Warszawa przeznaczyło ponad 13 mln zł na gruntowną rozbudowę i przebudowę oddziału. Obecnie trwa rozbudowa SORu, który zostanie powiększony o jedną kondygnację od strony ul. Stępińskiej, oraz dwie kondygnacje z podpiwniczeniem od strony ul. Górskiej. W ramach inwestycji modernizacji zostanie również poddana wydzielona część budynku szpitala w poziomie parteru, obejmująca istniejący SOR – wymienione zostaną m.in. posadzki, okna, drzwi oraz bramy wjazdowe.

Kondygnacja podziemna przeznaczona będzie na pomieszczenia techniczne i magazynowe. Na parterze znajdą się pomieszczenia SOR, m.in. rejestracja i poczekalnie, gabinety badań, sale: obserwacyjna, resuscytacyjno-zabiegowa, wstępnej intensywnej terapii. Piętro będzie wykorzystane dla potrzeb administracyjnych. W wyniku rozbudowy łączna powierzchnia użytkowa oddziału ratunkowego zwiększy się o blisko 600 m².

Od strony podwórka zlokalizowane będą osobny wjazd dla karetek oraz wejście dla pieszych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po generalnym remoncie podjazdu powstanie możliwość podjazdu pod budynek dwóch karetek jednocześnie. Niezależne wejście główne dla pieszych, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, będzie znajdowało się od strony ul. Górskiej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button