CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

Zoo w Łodzi. Na świat przyszła panda mała. Ofelia i Otello z kolejnym potomkiem

Łódzkie ZOO

W Zoo w Łodzi urodziła się panda mała.

To już drugie dziecko pary uroczych zwierzaków zamieszkujących łódzki ogród zoologiczny.

9-letnia Ofelia i 4-letni Otello doczekali się kolejnego potomka. Ich pierwsze dziecko, Lavinia, urodziła się 2 lata temu, a w ubiegłym roku wyjechała do Zoo w Pilźnie. W środę, 22 czerwca, na świat przyszło kolejne maleństwo młode tej pary.

Panda mała, córka Ophelii i Otella (fot. Łódzkie ZOO)

– Nasza radość jest tym większa, że jest to gatunek zagrożony wyginięciem. Największym problemem w przypadku pand małych jest niszczenie siedlisk. Wylesianie prowadzi do tworzenia się izolowanych grup, które nie mają możliwości przemieszczania się oraz wymiany genów. Istotnym problemem są także polowania i nielegalny handel osobnikami odłowionymi z natury – podkreśla Magdalena Hołysz, opiekunka pand małych w Zoo w Łodzi.

Zoo w Łodzi. Panda mała (fot. Łódź ZOO)

Ofelia czule zajmuje się maluchem

– Zanim młode zacznie samodzielnie opuszczać budkę trzeba poczekać jeszcze około dwóch miesięcy. Mała panda lada dzień otworzy oczy, na razie jeszcze nic nie widzi. Nie znamy też póki co płci zwierzaka. Maluch większość czasu spędza z troskliwą mamą w budce. Ofelia przenosi go czasami w inne miejsce. To charakterystyczne dla tego gatunku, że co jakiś czas zmieniają gniazdo – dodaje opiekunka pand.

Zwierzęta potrzebują teraz dużo spokoju. Opiekunowie uważnie je obserwują, aby wszystko przebiegało pomyślnie. Pod koniec wakacji maluch zacznie samodzielnie wędrować po wybiegu i wówczas będzie można go zobaczyć. Zoo w Łodzi czynne jest codziennie, w godz. od 9:00 do 19:00.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button