KONCERTY

Warszawa. Inauguracja europejskich koncertów dla Ukrainy „Life Will Win”

Koncerty w stolicy

Gwiazdy ukraińskiej piosenki wystąpią w piątek w charytatywnym koncercie otwierającym europejską trasę „Life Will Win”.

Impreza odbędzie się 10 czerwca w Parku Agrykola, początek o godz. 19.00.

Ukraina stara się o status państwa kandydującego do Unii Europejskiej, kluczowa decyzja ma zostać podjęta podczas posiedzenia Rady Europejskiej 23-24 czerwca. W związku z tym pomiędzy 10. a 22. czerwca w 10 europejskich stolicach zaplanowano serię koncertów charytatywnych „Life Will Win”. Wezmą w nich udział najsłynniejsi ukraińscy artyści i muzycy. Warszawski koncert otwiera ten cykl.

– Gramy w podzięce dla wszystkich, którzy bronią suwerenności Ukrainy. Bardzo się cieszę, że ten pierwszy koncert – współorganizowany przez miasto Warszawa i ambasadę Ukrainy – odbędzie się właśnie w Warszawie. A wszystkie dochody pójdą oczywiście na pomoc dla Ukrainy – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W Warszawie wystąpią Studio „Kvartal 95”, Valeryi Zhydkow, Monatik, Wellboy, Zlata Ognevich, Oleg Skrypka (Vopli Vydoplyasova) i Pianoboy. Organizatorzy podkreślają, że występ czołowych ukraińskich wykonawców będzie bardzo ważny dla ukraińskiej społeczności w Warszawie. Pozwoli też poznać warszawiankom i warszawiakom współczesną kulturę naszych sąsiadów i gości.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button