CIEKAWOSTKI

Warszawa. Iluminacja świąteczna na Trakcie Królewskim. Rozbłysła choinka

Zimowo w stolicy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z dziećmi w reniferowych czapeczkach o 18.00 w czwartek pociągnęli za wielką wajchę.

I na placu Zamkowym rozbłysła warszawska choinka.

– To dobra okazja, by złożyć życzenia świąteczne. Z Warszawy życzymy wszystkim Polkom i Polakom, by te święta były spokojne, rodzinne. Żeby nam się wszystkim darzyło. Wszystkiego dobrego! – mówił prezydent Trzaskowski.


Choinka na placu Zamkowym ma 27 metrów. Jest wykonana z energooszczędnych i nowoczesnych materiałów. Rozświetla ją ponad 40 tysięcy diodowych światełek LED RGB.

Iluminacja świąteczna na Trakcie Królewskim

Od środy w stolicy działa świąteczna iluminacja. Na Trakcie Królewskim i ulicy Świętokrzyskiej pojawiły się świetlne atrakcje przywołujące Warszawę sprzed półwiecza. Bombki, choinkowe lampki i łańcuchy z korowego papieru, ale też saturatory, sklepowa waga czy telefon z tarczą. Wreszcie stare auta marki Warszawa i Syrena oraz kultowy motorower Ryś.

Iluminacja pomoże najmłodszym mogą poznać klimat dzieciństwa swoich dziadków. Na dzieci czekają – na Skwerze Hoovera – retro karuzele i zabawki.

By mieszkańcy miasta oraz goście mogli podziwiać świetlne ozdoby w komfortowych warunkach we wszystkie grudniowe weekendy (a także w okresie świąteczno-noworocznym), ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście ponownie zmienią się w deptak. Wszystkie iluminacje będzie można podziwiać mniej więcej do połowy lutego przyszłego roku.

Warszawski Festiwal Świąteczny

W stolicy odbywają się też inne wydarzenia w ramach Warszawskiego Festiwalu Świątecznego.

W przedświąteczne weekendy odbędą się koncerty przy Hotelu Bristol, na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza, i na Skwerze ks. Jana Twardowskiego! Występy będą rozpoczynać się o 15:45 pokazem świetlnym. Następnie do godz. 20:00 potrwa muzyczna uczta, a po 20:00 ponownie odbędzie się pokaz świetlny. Zagrają: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Mykanów, Soliści Teatru Muzycznego, Teatr A3, Brass Federacja, Chór Akademicki Politechniki, Stan Breckenridge oraz Teatr Plastyczny Makata. Dodatkowo w okolicy Podzamcza wystąpią teatry uliczne.

12 grudnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się Koncert Warszawskie Kolędowanie. Najpiękniejsze kolędy zaśpiewają z akompaniamentem Sinfonii Varsovii m.in. Kayah, Natalia Kukulska, Natalia Szroeder, Piotr Kupicha, Stanisław Sojka, Ewa Farna, Natalia Nykiel, Beata Kozidrak.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button