ŚWIAT

Delegacja Ukrainy w USA. Joe Biden: jeśli Putin zdobędzie Ukrainę to nie zatrzyma się na niej

USA - Ukraina - Rosja

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że „jeśli Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej”.

Większych bzdur nie słyszeliśmy! Z czym miały zaatakować inne kraje jak Rosji brakuje broni i zawodowych żołnierzy?!

Putin musiałby być samobójcą, aby zaatakować NATO-wskie państwo.

Biden apeluje o projekt ustawy, by przekazać 61 miliardów dolarów pomocy Ukrainie. Senat, tzn. republikanie nie zgodzili się na to.

Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że zdobycie Ukrainy doprowadzi do tego, że Rosja potencjalnie zaatakuje sojuszników USA, a to oznacza amerykańskich żołnierzy walczących z rosyjskimi żołnierzami.

Uchwalenie pakietu funduszów dla Ukrainy jest jeszcze realne.

Republikanie domagają się zawarcia w projekcie restrykcji w polityce azylowej i kontynuacji budowy płotu na południowej granicy z Meksykiem.

Izba Reprezentantów zapewne rozpatrzy te sugestie dopiero po nowym roku.

Chodzi o 111 mld dolarów z budżetu na przekazanie ich Ukrainie (61 mld), Izraelowi, Tajwanowi, itp.

– Wsparcie finansowe dla Kijowa nie może czekać, a porażka wniosku w tej sprawie w głosowaniu w Izbie Reprezentantów byłaby najlepszym prezentem dla Putina. Nie możemy pozwolić Putinowi wygrać. Amerykanie będą bronili każdej piędzi ziemi NATO – dodał prezydent.

„To będzie prezent świąteczny dla Rosji” – powiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby.

Lloyd Austin (fot. president.gov.ua)

Szef kancelarii prezydenta Ukrainy spotkał się z ministrem obrony USA

W ramach wizyty w Stanach Zjednoczonych szef Kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak wraz z ministrem obrony Ukrainy Rustemem Umyerowem odbyli spotkanie z ministrem obrony USA Lloydem Austinem.

Andrij Jermak podziękował za bezprecedensową pomoc obronną Stanów Zjednoczonych w walce z rosyjską agresją, która sięgnęła już prawie 45 miliardów dolarów.

Szef Urzędu Głowy Państwa podkreślił ogromne znaczenie ukraińsko-amerykańskiej konferencji przemysłu obronnego, która odbyła się w Waszyngtonie w dniach 5-6 grudnia.

„Mam nadzieję, że ta konferencja będzie punktem wyjścia do rozpoczęcia aktywnej dwustronnej współpracy wojskowo-technicznej. Zapewnimy wszelkie niezbędne wsparcie amerykańskim przedsiębiorstwom, które wyrażą chęć przyjazdu na Ukrainę” – powiedział.

Minister obrony Ukrainy Rustem Umierow zauważył: „Potrzebujemy potężnej koalicji obronnej, aby połączyć siły w walce z rosyjskim terrorem”.

Członkowie ukraińskiej delegacji poinformowali Lloyda Austina o sytuacji na polu walki i pilnych potrzebach ukraińskich obrońców, w szczególności w zakresie pojazdów opancerzonych, bojowych wozów do rozminowywania, systemów artyleryjskich i amunicji do nich, rakiet dalekiego zasięgu i samolotów bojowych. Szczególną uwagę zwrócono na potrzebę rozbudowy systemu umocnień.

Również podczas spotkania podkreślono znaczenie dalszego wzmacniania obrony powietrznej Ukrainy dla ochrony ukraińskich miast, infrastruktury krytycznej i szlaków „korytarzy zbożowych”.

Rustem Umyerov zauważył: „Przyszłość Ukrainy jest w NATO. Dlatego naszym celem i zadaniem jest doprowadzenie Sił Obronnych do zasad i standardów Sojuszu.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button