KONCERTYPOZOSTAŁE

WaluśKraksaKryzys – nadzieja polskiej sceny rockowej – na 30. Finale WOŚP

Warszawa

WaluśKraksaKryzys nazywany jest często nadzieją polskiej sceny rockowej.

Z nietuzinkowym artystą mieliśmy okazję spotkać się na Eliminacjach do Pol’and’Rock Festival w Kwidzynie. Muzyk zagwarantował sobie występ na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Jego muzyka to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) Walusia. Obserwacji zaskakująco kolorowych, jak na tę cholernie szarą rzeczywistość.

Sam tłumaczy to tak – „Moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie”. Pierwsza płyta „MiłyMłodyCzłowiek” nagrana w amatorskich warunkach została uznana za jedną z ciekawszych propozycji 2019 roku. Artysta został laureatem konkursu „Twój Projekt na Famie” związanego z 50-leciem świnoujskiego festiwalu, zdobył I miejsce w Jarocinie i w całości zrealizował płytę „ATAK”.

Uwagę jurów Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata przykuł nie tylko świetny warsztat gitarowy i wokalny artysty. WaluśKraksaKryzys nie stroni od tematów trudnych, dzieli się gorzką, czasem brudną prawdą dorastania we współczesnej Polsce. Artysta uznawany jest za gitarowe odkrycie 2019 roku, a w 2021 roku na jego brzmienie zwróciło uwagę wiele topowych publikacji muzycznych i recenzentów płytowych w Polsce.

WaluśKraksaKryzys zagra na scenie Letniej Zadymy w Środku Zimy 30 stycznia 2022 roku. Celem finałowego grania w tym roku będzie okulistyka dziecięca. Warszawski koncert pod Pałacem Kultury i Nauki dedykowany będzie wszystkim pracownikom i pracowniczkom ochrony zdrowia, którzy zwłaszcza w okresie pandemii, wykazali się poświęceniem ratując życie i zdrowie Polaków.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button