KATOWICE

W Katowicach urodził się Wiedzimin. Nie zgodzono się na Batmana, Rambo i Jointa

Najpopularniejsze imiona w 2019 roku w Katowicach

Jak wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach, Jan był najczęściej, bo aż 147 razy, nadawanym imieniem męskim w 2019 roku.

Jaś awansował z drugiej pozycji, którą zajął w 2018 roku.

– Warto zauważyć, że po raz pierwszy od 20 lat Jakub przestał być najpopularniejszym imieniem dla chłopców. Spadł na trzecią pozycję tuż za Franciszkiem. Z kolei najpopularniejszy w Polsce Antoni zajął w Katowicach czwartą pozycję. Do pierwszej dziesiątki, na ósme miejsce, po raz pierwszy awansował Leon – podkreśla Mirosław Kańtor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach.

Wśród imion żeńskich drugi rok z rzędu liderką została Zuzanna – takie imię otrzymało aż 147 dziewczynek. Dla porównania dwa lata temu triumfowała Hania (142 dziewczynki). Julia, Zosia, Alicja, Maja i Lena zachowały swe pozycje sprzed roku. Do pierwszej 10 awansowały Pola i Amelia.

– Jako ciekawostkę można podać, że ani razu nie nadano imienia Krystyna czy Barbara, które kiedyś w naszym mieście były popularne – podkreśla kierownik Mirosław Kańtor.

W Katowicach nadano także rzadko spotykane imiona, jak Merida, Sofija, Malina czy Alp, Horyw, Wiliam i Wiedzimin. Kierownik USC odmówił z kolei nadania „imion”: Joint, Koka, Pipa, Nutella, Rambo, Nirvana czy Batman.

Pierwsze dziesiątki najczęściej nadawanych imion męskich i żeńskich w 2019 roku prezentują się następująco:

1. Jan, 2. Franciszek, 3. Jakub, 4. Antoni, 5. Filip, 6.Szymon, 7. Aleksander, 8.Leon, 9. Adam, 10. Mikołaj

1. Zuzanna, 2. Hanna, 3. Alicja, 4. Zofia, 5. Julia, 6. Maja, 7. Emilia, 8. Lena, 9. Pola, 10. Amelia
(UMK)

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Back to top button
Close