CIEKAWOSTKI

VERVA Street Racing 2018. Motoryzacyjne show! [ZDJĘCIA]

VERVA Street Racing 2018

Za nami 9. edycja największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce – VERVA Street Racing.

W tym roku odbyła się w Krakowie. W wydarzeniu w ciągu całego dnia wzięło udział 80 tysięcy widzów.

Na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym można było podziwiać największe gwiazdy sportów motorowych w tym Kubę Przygońskiego, oraz jego kolegów z ORLEN Team i Akademii Orlen Team. Kuba kradł serca nie tylko uśmiechem, ale także najbardziej spektakularnymi pokazami driftu, jeżdżąc w ponad 1000 konnej Toyocie GT86, w pokazach cross country w Mini John Cooper Works Rally, a także w Subaru Impreza podczas wyścigów rallycross.

Emocji dużego kalibru dostarczyły dwie driftowe ciężarówki, które trąbiąc i puszczając dym spod kół, z hukiem ale i gracją wywijały piruety przed zachwyconą publicznością. Oklaski wywoływały też niemalże cyrkowe ewolucje na motocyklach FMX.

Podczas VERVA Street Racing zobaczyliśmy także motocyklistów ORLEN Team startujących w Mistrzostwach Świata w rajdach cross country i w rajdzie Dakar – motocyklistów Adama Tomiczka i Macieja Giemzę. Obecni byli również Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, mentorzy i trenerzy Akademii ORLEN Team, stawiającego na rozwój i poszukiwanie młodych talentów motocrossowych. Nie zabrakło też ich uzdolnionych wychowanków. Publiczności zaimponowali talentem i odwagą Maks Chwalik, Mikołaj Stasiak i zaledwie 10 letni Dawid Zaręba.

– Tegoroczna impreza była naprawdę wyjątkowa! Zgodnie z oczekiwaniami VERVA Street Racing wróciła na ulicę. Po raz pierwszy odbyła się w Krakowie, co osobiście bardzo mnie cieszy , ponieważ pochodzę z Małopolski. Były duże emocje, wielkie prędkości, moc wrażeń! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami. – powiedział na zakończenie imprezy Daniel Obajtek, Prezes PKN ORLEN.
(fot. Grzegorz Wojtal/Kronika24.pl)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button