TRÓJMIASTO

Uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – informacje

Plan uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Urna z prochami prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza spocznie w gdańskim Kościele NMP.

Msza św. pogrzebowa w sobotę, (19 stycznia), o godz. 12, uroczystości pożegnalne rozpoczną się już w czwartek (17 stycznia).

O szczegółach dotyczących planu uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza poinformowano o godz. 11, w środę, 16 stycznia, w dwa dni po śmierci prezydenta Gdańska na konferencji prasowej pod Urzędem Miejskim.

O szczegółach informowała Aleksandra Dulkiewicz, z-ca prezydenta Gdańska: – Dziękuję za wyrazy solidarności, dobroci, w imieniu rodziny i swoim własnym. Organizatorem uroczystości pogrzebowych będzie Miasto Gdańsk przy współudziale rodziny. Jeśli chodzi o współuczestnictwo władz państwowych, rozmowy jej przedstawicieli z rodziną śp. pana prezydenta trwają, o szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Jak tłumaczyła Magdalena Skorupka – Kaczmarek, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska, uroczystości zaplanowano w taki sposób, by umożliwić jak najszerszemu gronu gdańszczanek i gdańszczan, ostatnie pożegnanie z prezydentem.

Plan uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

– czwartek, 17 stycznia, godz. 15, Dwór Artusa – uroczysta sesja Rady Miasta Gdańska poświęcona pamięci Pawła Adamowicza, z udziałem radnych miejskich wszystkich kadencji od 1990 r.

– czwartek, 17 stycznia, od godz. 17 w Europejskim Centrum Solidarności przez 24 h wystawiona zostanie trumna z ciałem zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, z udziałem asysty honorowej. Będzie można przyjść tutaj i pożegnać się z prezydentem, a także wpisać się do księgi kondolencyjnej

– Piątek, 18 stycznia, godz. 17, wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta. W kościele do północy także będzie możliwość pożegnania z prezydentem. W nocy zwłoki zostaną poddane kremacji

– Sobota, 19 stycznia, od godz. 7 rano Bazylika będzie otwarta, wystawiona będzie urna z prochami śp. Pawła Adamowicza

– Sobota, 19 stycznia, o godz. 12 rozpocznie się pogrzebowa msza św. pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia. Planowane jest rozstawienie telebimów w różnych punktach Gdańska, by umożliwić jak największej liczbie odbiorców obejrzenie pogrzebowego nabożeństwa

16 stycznia o godz. 18 w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Jaśkowej Dolinie 21 odbędzie się nabożeństwo żałobne poświęcone pamięci prezydenta Gdańska.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS w przedterminowych wyborach na włodarza miasta nie wystawi swojego kandydata.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button