FESTIWALEKONCERTY

Uliczny Opryszek i Sztywny Pal Azji na 28. Pol’and’Rock Festival

Najpiękniejszy Festiwal Świata

Polski punkowy band Uliczny Opryszek dołącza do line-upu Małej Sceny 28. Pol’and’Rock Festival.

Będzie to kolejne spotkanie zespołu z festiwalową publicznością – na Najpiękniejszym Festiwalu Świata grali już trzykrotnie – w 2004, 2013 i 2019 roku.

Zespół powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie wielkopolskim. Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na Przystanku Woodstock w 2004 na Dużej Scenie i 2013 w Pokojowej Wiosce Kryszny oraz, już po zmianie nazwy na Pol’and’Rock Festival, również w Pokojowej Wiosce Kryszny w 2019 roku. Grali również w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą – na Słowacji, w Czechach (m.in Festiwal POD PAROU), w Niemczech (m.in. Berlin, Hamburg) oraz w Wielkiej Brytanii (Londyn). Zespół zagrał na jednej scenie z takimi kapelami jak: Marky Ramone N.Y.C, Angelic Upstarts, Discharge, Toxoplasma, Lagwagon czy Ignite.

Na dorobek zespołu składa się 7 płyt studyjnych. Ostatnia CD „Prałat” została wydana w 2021 roku i zawiera 4 najnowsze nagrania zespołu oraz 4 covery zapowiadające kolejną pełną płytę pt. NA ZAWSZE PUNK 3. Skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara, vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass, vocal), Kadet (gitara).

Sztywny Pal Azji na 28. Pol’and’Rock Festival

Sztywny Pal Azji to zespół z niemałym dorobkiem artystycznym, który na stałe wpisał się do kanonu polskich przebojów rockowych. Kapela dołącza do line-upu tegorocznego Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Zespół swój początek datuje na rok 1986, kiedy wystąpili na scenę Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie. Swoim występem zafascynowali jury oraz publiczność festiwalu, a utwór „Nasze reggae” z chwytliwym refrenem „Nie wolno wznosić się za wysoko” stał się nieformalnym hymnem festiwalu.

Rok później, w 1987, ukazał się debiutancki album „Europa i Azja”, na którym znalazło się, jak później się okazało mnóstwo przebojów, z których zespół stał się znany – m.in. „Wieża radości, wieża samotności”, „Spotkanie z…”, „Nieprzemakalni”, „Nasza kultura”, „Kurort”, czy też wspomniane „Nasze reggae”.

Zespół z powodzeniem koncertuje do dziś, w jego składzie występują artyście z pierwszego składu: Jarek Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek i Zbigniew Ciaputa – w ostatnich latach wspierani przez młodszych kolegów: Wojtka Wołyniaka i Krystiana Różyckiego.

28 edycja Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek – Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim.

Wśród ogłoszonych dotąd wykonawców znajdują się m.in. King Gizzard & the Lizard Wizard, The Exploited, GWAR, Wolf Alice, Cluth, Tagada Jones i Kwiat Jabłoni. Festiwal będzie mieć formę pokojowej manifestacji – przesłaniem wydarzenia jest: wojnie NIE! Festiwal jest otwarty, niebiletowany.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button