GORZÓW WIELKOPOLSKIZIELONA GÓRA

Ukradł sprzęt z karetki i zniszczył go. Złodziej przystawił sobie nóż do gardła

Lubuskie

Świebodzińscy policjanci w niecałe 40 minut odzyskali skradzione z karetki wyposażenie techniczne.

W trakcie interwencji mężczyzna odpowiedzialny za kradzież przystawił sobie nóż do gardła – tylko dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Odzyskano również skradzione mienie, które niestety w trakcie ucieczki mężczyzna uszkodził. Za kradzież odpowie przed sądem – grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wyposażenie karetki to sprzęt niezbędny do ratowania życia. Każdy z elementów, zależnie od sytuacji może okazać się kluczowy. Nawet wydawałoby się, element tak prozaiczny jak drukarka jest istotny, ponieważ medycy natychmiastowo, do ręki dostają wyniki i informacje o stanie pacjenta. Dlatego też dewastacja lub okradanie pojazdów medycznych należą do przestępstw, których szybkie wykrycie jest priorytetem dla wszystkich policjantów.

Jedna z takich sytuacji miała miejsce w piątek (8 stycznia) w powiecie świebodzińskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży drukarki z karetki pogotowia. Wezwani na miejsce mundurowi w niecałe 40 minut ustalili i odnaleźli osobę odpowiedzialną za te zdarzenie. Mężczyzna na ich widok wbiegł do swojego mieszkania i chwycił za nóż, który przystawił sobie do gardła. Błyskawiczna i profesjonalna reakcja policjantów zapobiegła tragedii. Zdążyli oni obezwładnić mężczyznę i odebrać mu nóż zanim zrobił sobie krzywdę.

Odzyskano również skradzione wyposażenie z karetki, jednak kiedy mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami, wyrzucił drukarkę z rąk i uderzyła ona w mur. W wyniku dalszych czynności ustalono, że jest on także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button