HOKEJREPREZENTACJA

Turniej prekwalifikacyjny do igrzysk. Przegrana polskich hokeistów. Czy mają szansę na awans?

Sosnowiec

W piątek, 9 lutego w AMital Park w Sosnowcu w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Polacy przegrali z Ukrainą 2:3 w karnych.

W niedzielę na zakończenie rywalizacji Polacy zmierzą się z Koreą Południową (godz. 20:15). Do dalszej fazy awansuje tylko zwycięzca turnieju. Biało-czerwoni mają iluzoryczne szanse na awans.

W pierwszej tercji Polacy grali szybko, dynamicznie, często atakowali bramkę rywala. To przyniosło skutek, bo gospodarze objęli prowadzenie po bramce Kamila Górnego. Ukraińcy doprowadzili do remisu na początku drugiej tercji, kiedy Denys Borodai sprytnym strzałem zaskoczył Macieja Miarkę. W tej odsłonie gry goście przeważali, ale nasza drużyna potrafiła wyjść z opałów i kibiców uradował doświadczony Marcin Kolusz. Po dwóch tercjach było 2:1. W trzeciej przeciwnicy wyrównali. W dogrywce bramki nie padły, a w karnych lepsi byli Ukraińcy.

W niedzielę z Koreą

W niedzielę nasza drużyna na zakończenie turnieju zmierzy się z Koreą Południową, z którą w poniedziałek wygrała w meczu kontrolnym 6:0. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:15. Zwycięzca prekwalifikacji w Sosnowcu awansuje do turnieju, którego stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech.

Turniej Prekwalifikacyjny w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

POLSKA – UKRAINA 2:3 w karnych (1:0, 1:1, 0:1, d. 0:0, k. 1:2)

Górny 8, Kolusz 34 – Borodai 23, Ratushny 44, Vorona 65

POLSKA: Miarka – Wajda, Górny; Fraszko, Pasiut, Wronka – Ciura, Jaśkiewicz; Paś, Wałęga, Zygmunt – Wanacki, Dronia; Kolusz, Dziubiński, Jeziorski – Zieliński, Horzelski; Komorski, Galant, Michalski.

Trener: Kalaber

UKRAINA: Dyachenko, Zakharchenko – Hrebenyk, Pangelov-Yuldashev; Lialka, Mazur, Morozov – Merezhko, Sysak; Peresunko, Trakht, Zakharov – Cholach, Ratushny; Denyskin, Fadyeyev, Vorona – Andreikiv, Korenchuk; Kutsevyvh, Borodai, Panchenko.

Trener: Khrystych.

Wyniki i Harmonogram Turnieju Prekwalifikacyjnego w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich: