SKOKI NARCIARSKIE

PŚ w Lake Placid. Komplet polskich skoczków z awansem

Stan Nowy Jork

Komplet Polaków awansował do sobotniego konkursu Pucharu Świata.

Trójka naszych reprezentantów zaliczyła dobre skoki, dzięki czemu osiągnęli wyniki tuż za czołową „10” kwalifikacji na skoczni HS128 w małej miejscowości Lake Placid w stanie Nowy Jork. Lovro Kos wygrał kwalifikacje za skok na odległość 126 metrów. Na drugim miejscu ze stratą 5,1 pkt. uplasował się Austriak Michael Hayboeck, który przy nieco lepszych warunkach lądował dwa metry dalej od zwycięzcy. Podium uzupełnił inny austriacki skoczek Daniel Huber (127m, strata 5,3 pkt). Do kwalifikacji przystąpiło 51 skoczków, a pechowym jedynym skoczkiem bez awansu do konkursu okazał się gospodarz – Decker Dean.

Piotr Żyła (fot. PZN)

Polscy skoczkowie w komplecie zakwalifikowali się do konkursu indywidualnego – najlepszy z biało-czerwonych Aleksander Zniszczoł zajął 12. miejsce, który wylądował na 125 metrze. Bezpośrednio za nim uplasowali się Dawid Kubacki (123 m), dla którego występ Lake Placid będzie jubileuszowym 300. konkursem indywidualnym Pucharu Świata. Następnym skoczkiem w klasyfikacji był najbardziej doświadczony Polak w stawce – Kamil Stoch (123 m). Poza czołówką w kwalifikacjach byli Piotr Żyła po skoku na 119 metrów oraz Paweł Wąsek lądujący na 115 metrze.

Wyniki kwalifikacji do konkursu indywidualnego w Lake Placid (10.02.)

12. Aleksander Zniszczoł (125 m)
13. Dawid Kubacki (123 m)
14. Kamil Stoch (123 m)
30. Piotr Żyła (119 m)
42. Paweł Wąsek (115 m)

Wyniki kwalifikacji za oceanem ocenił trener Thurnbichler, który po konkursie będzie musiał dokonać wyboru kto wystąpi w rywalizacji duetów parę godzin później.


W sobotnim konkursie indywidualnym, który rozpocznie się o godzinie 15:15 wystartują zatem Zniszczoł, Kubacki, Stoch, Żyła i Wąsek.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button