HOKEJ

Turniej o Puchar Niepodległości. Trzecie zwycięstwo polskich hokeistów

Sosnowiec

W sobotę, 11 listopada w w A Park w Sosnowcu zakończył się Turniej o Puchar Niepodległości.

W ostatnim spotkaniu Polacy pokonali Litwę 5:1. Wcześniej byli lepsi w starciach z Estonią oraz młodzieżową reprezentacją Łotwy i pewnie wygrali cały turniej.

Początkowo mecz z Litwą był wyrównany i zacięty. Po pierwszej tercji biało-czerwoni prowadzili 1:0 po bramce Igora Smala. W drugiej Litwini wyrównali, a pod koniec tej odsłony gry Alan Łyszczarczyk po indywidualnej akcji wpakował krążek do bramki. W trzeciej tercji bramkarza rywali przelobował Bartłomiej Jeziorski, który zakończył turniej z pięcioma golami.

Świetnie prezentował się także w całym turnieju Alan Łyszczarczyk, który sobotnie spotkanie zakończył z dubletem. Ostatecznie podopieczni Roberta Kalabera triumfowali 5:1 a po zakończeniu spotkania kibice odśpiewali wspólnie z hokeistami Mazurka Dąbrowskiego.

Wcześniej biało-czerwoni pewnie pokonali Estonię 7:3 oraz młodzieżową reprezentację Łotwy 5:1.

POLSKA – Litwa 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Smal 9, Łyszczarczyk 39, Jeziorski 46, Łyszczarczyk 52, Bukowski 52 – Gintautas 27

Polska: Miarka – Kostek, Kurnicki; Jeziorski, Paś, Wanat – Ciura, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Komorski, Krężołek – Zieliński, Wanacki; Filipek, Smal, Tyczyński – Horzelski, Florczak; Kiedewicz, Krzemień, Bukowski.
Trener: Kalaber

Litwa: Pavliukov, Karla – Gusevas, Krukovski; Kalenikovas, Krakauskas, Noreika – Mikalauskas, Rumsevicius; Bendzius, Cetvertak, Gintautas – Marcinkevicius, Jasusonis; Kudrevicius, Binkulis, Bogdziul – Kipras, Ignotas. Trener: Aleinikovas

Hokej. Turniej o Puchar Niepodległości. Reprezentacja Polski (fot. PZHL)