POLSKAŚWIAT

Trzęsienie ziemi. Pomoc humanitarna z Polski dla Turcji

Polska pomaga

14 lutego 2023 r. ze składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Leśmierzu wyruszył transport ze sprzętem pomocy humanitarnej.

Są to agregaty prądotwórcze kołowe – 4 szt. oraz namioty z wyposażeniem dodatkowym – 9 palet. To łącznie 11 ton pomocy sprzętowej.

Sprzęt zostanie dostarczony samochodami Państwowej Straży Pożarnej na lotnisko wojskowe w Powidzu, skąd w środę 15 lutego, transportem lotniczym zapewnionym przez 33. Bazę Lotnictwa Transportowego w Powidzu – 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego, trafi na terytorium Turcji.

Organizacja transportu pomocy humanitarnej, jego załadunku i rozładunku zostały powierzone dwóm oficerom ds. koordynacji z PSP, wchodzącym w skład grupy ratowniczej do udziału w akcji ratowniczej na terytorium Turcji.


Niniejsza pomoc humanitarna dla Turcji zapewniona została przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej a jej realizacja to wspólny wysiłek Państwowej Straży Pożarnej, Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych oraz Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button