FILM I SERIALEPIŁKA NOŻNARELACJE

„Trzej przyjaciele z boiska” – niecodzienna premiera filmu. Gratka dla fanów Białej Gwiazdy i nie tylko [ZDJĘCIA]

Film "Trzej przyjaciele z boiska"

Krakowska Fundacja „Urwany Film”, po raz kolejny zaskoczyła swoim nowym projektem.

Organizatorzy m.in. Festiwalu Literacko-Artystycznego Trakl-Tat i Krakowskiego Czwartku Kryminalnego po raz kolejny pokusili się o zrobienie filmu dokumentalnego. Po dość kontrowersyjnym filmie „Vater”, w którym syn Otto Wachtera próbował wybielić wizerunek swojego ojca, gubernatora dystryktu krakowskiego, tym razem tematem filmu jest piłka nożna, a konkretnie trzech piłkarzy Wisły Kraków.

Na ekranie Marek Motyka, Andrzej Iwan i Leszek Lipka, współtwórcy wielkiego sukcesu Wisły z 1978 roku jakim było zdobycie tytułu mistrzowskiego, opowiadają o swoich początkach i o tym jak potoczyło się ich życie po skończeniu kariery.

Tytuł „Trzej przyjaciele z boiska” może być trochę mylący, bo ani w filmie, ani na premierze nie spotykają się razem. W kinie Mikro oprócz dwóch bohaterów dokumentu – Marka Motyki i Leszka Lipki w pierwszym rzędzie zasiadła młodsza kadra krakowskiego klubu, a zarazem współtwórcy kolejnych jego sukcesów: Marcin Baszczyński i Arkadiusz Głowacki.

Projekcja rozpoczęła się odśpiewaniem klubowego hymnu „Jak długo na Wawelu”, a o filmie opowiadali jego twórcy: reżyser Krzysztof Maćkowski i producent Janusz Mika. Na widowni zasiedli współtwórcy dokumentu, min. operator Konrad Królczyk oraz kompozytor muzyki Krzysztof Kossowski.

„Trzej przyjaciele z boiska” wejdą do repertuaru krakowskiego Kina Mikro.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button