BIEGI

Towerrunning European Championships 2020. Jubileuszowy Bieg Na Szczyt RONDO 1 w Warszawie

Towerrunning European Championships

Przyszłoroczna, dziesiąta już edycja Biegu Na Szczyt RONDO 1 będzie imprezą o randze Towerrunning European Championships 2020.

Ze względu na charakter wydarzenia, zawody odbędą się 17 października 2020 roku. Tak jak w poprzednich latach, w wyścigu na 37. piętro wieżowca zmierzą się strażacy, zawodowcy i amatorzy, a środki ze sprzedaży pakietów startowych zostaną przekazane podopiecznym SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.​

Bieg Na Szczyt RONDO 1 to wydarzenie sportowo-charytatywne, organizowane w warszawskim biurowcu RONDO 1, które w ostatnich latach rozgrywane było w drugiej połowie lutego. W przyszłym roku, z uwagi na rangę zawodów oraz kalendarz Towerrunning Tour 2020, rywalizacja odbędzie się 17 października. Biurowiec RONDO 1 będzie gospodarzem Mistrzostw Europy już po raz drugi.

– Po 4 latach historia zatacza koło i RONDO 1 znów stanie się areną zmagań sportowców o tytuły mistrza i mistrzyni Starego Kontynentu – mówi Daniel Cecetka, szef Towerrunning World Association. – Już teraz odliczamy dni do tego wydarzenia i mamy nadzieję, że ponownie będziemy mogli cieszyć się sportową rywalizacją na najwyższym poziomie – dodaje.

– Więcej szczegółów o formule rywalizacji będziemy mogli podać w późniejszym terminie. Niezmiennie jednak w Biegu Na Szczyt RONDO 1 udział będą mogli wziąć amatorzy. Do otwartej sprzedaży trafi 500 pakietów startowych. Uruchomienia rejestracji należy spodziewać się w drugiej połowie 2020 roku – zapowiada Piotr Jakóbik, dyrektor zawodów.

X Bieg Na Szczyt RONDO 1 nadal będzie wspierał Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Dotychczas, na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia przekazano już ponad 225 tysięcy złotych.

Jak co roku, rywalizacja będzie otwarta zarówno dla pasjonatów, jak i zawodowców, którzy poprzez udział w tym wydarzeniu będą zbierali punkty do światowego rankingu, prowadzonego przez Towerrunning World Association. W swojej 10-letniej historii, Bieg Na Szczyt RONDO 1 gościł niemal wszystkich najlepszych biegaczy po schodach z całego świata.

Fakty i liczby dot. Biegu Na Szczyt RONDO 1

Bieg zostanie rozegrany w randze mistrzostw Europy – Towerrunning European Championships 2020.

Trasa biegu:
– bieg na 37. piętro (ale do pokonania jest 38 pięter – w tym piętro 5a)
– przewyższenie: 142 metry
– do pokonania jest 836 stopni
– klatka lewoskrętna
– liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
– liczba nawrotów: 76

RONDO 1

RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button