TORUŃ

Toruń. Zamek Krzyżacki zaprasza dzieci. Krzywa Wieża ponownie otwarta

Kujawsko-pomorskie

Nastąpiła chwila, na którą z pewnością czekało wielu turystów i mieszkańców Torunia.

2 czerwca nastąpiło ponowne otwarcie Krzywej Wieży. Średniowieczna baszta obronna zaprezentowała się w odświeżonym wydaniu, a na zwiedzających będzie czekać dodatkowo nowa wystawa „Różaniec i radło” przedstawiająca codzienne aktywności zakonników duchownych. Odwiedzający będą mogli również wykonać tzw. „test prawości” i spróbować stanąć pod toruńskim zabytkiem.

Różaniec i radło

Krzywa Wieża, po ponad 6. miesiącach zamknięcia, ponownie otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. 2 czerwca od godz. 10.00 turyści i torunianie mogli przekroczyć progi średniowiecznej baszty obronnej. Odwiedzający będą mogli zwiedzić zarówno wnętrze zabytku, jak i obejrzeć nową wystawę „Różaniec i radło” przedstawiającą dawne zawody, którymi trudnili się członkowie zakonów. Na ekspozycji będzie można zobaczyć zaaranżowane sceny dotyczące pracy garncarzy, stolarzy, bednarzy, pszczelarzy, powroźników, skrybów czy szczególnie związanych z regionem Kujaw i Pomorza – piwowarów bednarskich. Zaprezentowane zostaną również różne przedmioty codziennego użytku i narzędzia niezbędne do wykonywania aktywności przez zakonników.

Test prawości

Według legendy, powstanie Krzywej Wieży wiąże się z występkiem jednego z toruńskich Krzyżaków, który nie przestrzegał zasad panujących w Zamku i zakochał się w pewnej mieszczce. W ramach kary, za złamanie ślubów czystości musiał wybudować wieże pochyłą tak, jak jego sumienie. Do dzisiaj mówi się, że Ci, którym nie uda się utrzymać równowagi opierając się o ścianę, mają grzechy cięższe niż wspomniany Krzyżak. Odwiedzający Krzywą Wieżę będą mogli wykonać taki „test prawości” i sprawdzić, czy są w stanie stanąć pod toruńskim zabytkiem i utrzymać równowagę.

Wstęp

Krzywa Wieża będzie czynna od wtorku do niedzieli od godz. 10:00 do godz. 18:00. Do wejścia na teren Krzywej Wieży uprawniać będą bilety w cenie 12 zł normalny oraz 8 zł ulgowy dostępne w kasie Krzywej Wieży przy ul. Pod Krzywą Wieżą 1.

Zamkowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka jest idealną okazją do rodzinnego spędzenia czasu. Torunianie będą mogli uczcić ten wyjątkowy dzień w sobotę, 4 czerwca podczas Zamkowego Dnia Dziecka. Jest to świetna okazja, by odwiedzić Zamek Krzyżacki w Toruniu i spędzić aktywnie czas ze swoimi pociechami. Najmłodsi torunianie będą mogli wziąć udział w grach i zabawach, a także poczuć klimat średniowiecza za sprawą pokazów rycerskich. Nie zabraknie również kreatywnych glutków slime, dużych baniek mydlanych i wielu innych atrakcji!

Zamkowy slime

Dobrym pomysłem na spędzenie wspólnego czasu z okazji Dnia Dziecka może być udział w Zamkowym Dniu Dziecka, organizowanym na terenie Zamku Krzyżackiego w Toruniu. W sobotę, 4 czerwca od godz. 12:00 do 16:00 nie zabraknie zabaw dla najmłodszych. Niewątpliwie, jedną z największych atrakcji będzie kolorowy glutek, czyli slime. Animatorzy zaprezentują, jak stworzyć tę kreatywną zabawkę, która może relaksować, uspokajać i wpływać na kreatywność. Slime zachęca dzieci do aktywności, pozytywnie wpływa na rozwój małej motoryki i nowatorskie myślenie. Podczas Zamkowego pikniku każdy uczestnik, pod okiem animatorów, będzie mógł samodzielnie wykonać swojego kolorowego glutka. Mali torunianie będą mogli również miło spędzić czas przy stanowisku z bańkami mydlanymi i kreatywnymi zabawami.

Rycerz czy postać z bajki?

Na Zamkowym Dniu Dziecka nie zabraknie jednej z ulubionych atrakcji maluchów, czyli malowania twarzy. Doświadczeni animatorzy w zaledwie kilka minut stworzą prawdziwe dzieło sztuki na buźkach najmłodszych uczestników. Rycerz, zwierzątko czy postać z bajki? Tego dnia, każdy będzie mógł stać się kimkolwiek zechce! Na nieco starsze dzieci będą czekać gry i zabawy rycerskie, które zagwarantują niesamowitą zabawę. Wraz z rodzicami będzie można wziąć udział w pokazach sztuki rycerskiej i poczuć niesamowity klimat średniowiecza.

Wstęp

Do wejścia na teren Zamkowego Dnia Dziecka będą uprawniać bilety w cenie 20 zł – normalny i 12 zł – ulgowy, dostępne w kasie biletowej Zamku Krzyżackiego w Toruniu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button