TORUŃ

Toruń. Agresor atakował maczetą ludzi na ulicy. Trzy osoby ranne

Policja

21-latek w Toruniu zaatakował przechodniów maczetą.

17 stycznia ok. godz. 04:30 agresor atakował ludzi bez powodu. Wcześniej spowodował awanturę w domu.

Minimum trzy osoby zostały ranne. Wszystkie trafiły do szpitala.

Jedna z kobiet straciła palec, a druga ma poranioną twarz. Poszkodowana trzecia osoba, tj. mężczyzna ma uraz twarzy.

Prawdopodobnie atakujący mężczyzna mógł być pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany przez policję w okolicach Ronda Pokoju Toruńskiego. Funkcjonariusze musieli obezwładnić agresywnego mężczyznę przy użyciu środków przymusu bezpośredniego.

Ataki miały miejsca m.in. przy Szosie Chełmińskiej czy ulicy Szerokiej w centrum Starówki

Policja szuka świadków i poszkodowanych z tego zdarzenia.

Inny, podobny przypadek. Chuligan usłyszał zarzut uszkodzenia ciała

Policjanci zatrzymali sprawcę, którego zarejestrowały kamery monitoringu. 64-latek usłyszał zarzut działania w sposób chuligański uszkodzenia ciała młodej kobiety. Może mu grozić do 2 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu poszukiwali sprawcy przestępstwa, do jakiego doszło 5 grudnia 2021 roku około godziny 13:00 w Toruniu przy skrzyżowaniu ul. Odrodzenia z Szosą Chełmińska. Sprawca dwukrotnie uderzył kobietę w twarz i kopnął ją w nogę. Pokrzywdzona w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała.

W toku postępowania policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym kamery zarejestrowały wizerunek sprawcy i prosili o pomoc świadków. 13 stycznia mężczyzna został zatrzymany. To 64-latek z Torunia bez stałego adresu zameldowania.

14 stycznia z ust śledczych usłyszał zarzut uszkodzenia ciała 24-letniej kobiety, działając w sposób chuligański, publicznie z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie dla porządku prawnego, a prokurator ten czyn objął ściganiem z urzędu. Dzisiaj policjanci planują doprowadzić tego mężczyznę do toruńskiej prokuratury. Może mu teraz grozić do 2 lat więzienia.
(własne, KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button