POLSKA

Tomczyk: „Audyt w MON ruszył”. Filiks: „Leśnik Obajtek chce zakupić mieszkanie w Gdyni”

Polska po PiS

Poseł Cezary Tomczyk z KO poinformował o audycie w MON.

„Audyt w MON ruszył. Czy dalej Pan o niego pyta, Panie Błaszczak? Sowite pensje, rady nadzorcze, premie do 100.000 zł rocznie plus dodatki po 3-5 tys./mies. Wiele osób nie pojawiało się w ogóle w pracy! Rekordziści zarabiali 600 tys. rocznie… Krok po kroku” – powiedział Tomczyk.

– Jak do tej pory Wasz „audyt” polega na chwaleniu się kontraktami, które przygotowałem i odbiorami sprzętu, który zamówiłem. Przy okazji możecie sprawdzić także lata 2007-2015. Może w końcu doliczycie się ile jednostek organizacyjnych Wojska Polskiego zostało zlikwidowanych za Waszych czasów. My przestaliśmy liczyć przy 620 – napisał Mariusz Błaszczak z PiS.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski spotkał się z szefem MON Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.


Ambasadorowi nie przeszkadzały ciągłe wizyty u PiS-owskich osób, a o łamaniu prawa w Polsce nie zająknął się ani słowem! Hańba i wstyd! A teraz przymila się do nowej władzy.

– Na poniedziałek leśnik Obajtek umówił sobie notariusza, żeby zakupić to mieszkanie w Gdyni, o którym mówił „że nie wie o co chodzi”.
Alarmuję więc opinię publiczną, że pan leśniczy chciałby rzutem na taśmę dzień przed odwołaniem formalnym dyrektora LP to zrobić – napisała Magdalena Filiks, posłanka.


– Mam również komunikat do tych, którzy myśleli ze nie doczekają się pozwów i doniesień na prokuraturę.
To ja czekałam na prokuraturę, która przestanie być politycznym narzędziem na telefon.
Od teraz wszyscy możecie już sprawdzać skrzynki pocztowe. X to nie jest prawdziwy świat – dodała.

„Wydałam nakaz wstrzymania wszelkich czynności zmierzających do rozporządzania nieruchomościami Skarbu Państwa, pozostającymi w dyspozycji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Dotyczy to w szczególności sprzedaży nieruchomości będących przedmiotem prowadzonej w jednostce kontroli. Nie będzie mieszkania plus…” – napisała minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button