KONCERTY

The Whoosh! Tour. Jefferson Starship gościem specjalnym Deep Purple w Łodzi

Deep Purple - The Whoosh! Tour

13 października 2021 roku w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert DEEP PURPLE.

Grupa wystąpi w Polsce w ramach trasy „The Whoosh! Tour”, a w roli gościa specjalnego zespołowi towarzyszyć będzie legendarna amerykańska formacja Jefferson Starship.

Jefferson Starship to zespół, który wywodzi się z amerykańskiej formacji Jefferson Airplane. Po raz pierwszy nazwa Jefferson Starship pojawiła się w 1970 roku, kiedy to ukazał się solowy album Paula Kantnera „Blows Against The Empire”, ale formacja tak naprawdę powołana do życia została w 1974 roku, debiutując w tym samym roku za sprawą płyty „Dragon Fly”. Pod nazwą Jefferson Starship zespół działał do 1985 roku, a po odejściu Kantnera grupa tworzyła dalej pod nazwą Starship. Z początkiem lat 90-tych Kantner przywrócił formację do życia pod pierwotną nazwą, a po śmierci muzyka w 2016 roku grupa kontynuowała swoją działalność. Zespół ma na koncie 3 platynowe płyty oraz 8 złotych krążków, a także liczne hity, wśród których wymienić można takie przeboje jak np. „Miracles”, czy „With Your Love”.

W sierpniu tego roku ukazała się najnowsza po dwunastoletniej przerwie EPka grupy, „Mother of the Sun”.

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od ponad 50 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 20 płyt studyjnych i liczne albumy koncertowe, a utwór „Smoke On The Water’ znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

W sierpniu tego roku zespół wydał swój najnowszy albumu „Whoosh!”. Na płycie tej grupa już po raz trzeci połączyła siły z legendarnym producentem Bobem Ezrinem, a całość nagrana została w Nashville. W efekcie czego powstał najbardziej zróżnicowany album, jaki do tej pory razem stworzyli. Wielka muzyczna podróż pod znakiem Deep Purple trwa nadal, a jak nowy materiał sprawdza się na żywo, przekonać będzie można się już w 2021 roku.

Deep Purple

The Whoosh! Tour

+ SPECIAL GUEST:

JEFFERSON STARSHIP

13.10.2021 – Łódź, Atlas Arena

Otwarcie bram: 18:30

Start: 20:00

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button