WODNY

The Ocean Race Europe Prologue: Kłajpeda – Gdynia. Sailing Poland z kolejnym triumfem

The Ocean Race Europe

Pierwszy pełnomorski etap The Ocean Race Europe Prologue zakończony.

Cztery jachty VO65 zacumowały 10 maja w Gdyni, a w klasyfikacji generalnej bez zmian – nadal prowadzi polska załoga Sailing Poland.

Punktualnie o godzinie 10:46 linię mety na wodach Zatoki Gdańskiej jako pierwszy przeciął jacht Sailing Poland. Polska załoga wygrała tym samym kolejny, już czwarty wyścig The Ocean Race Europe Prologue – tym razem etap pełnomorski z Kłajpedy do Gdyni. Walka o drugie miejsce toczyła się do samego końca. Ostatecznie wygrała litewska Ambersail2, która wpłynęła na metę z przewagą niecałych 3 minut nad Team Childhood1 z Holandii. Ostatnie, czwarte miejsce zajęła załoga The Austrian Ocean Race Project (Austria).

Sailing Poland z pełnomorskiego etapu Kłajpeda – Gdynia (fot. Cherie Bridges)

The Ocean Race Europe Prologue – etap Kłajpeda – Gdynia:

1. Sailing Poland – czas mety: 10:46:00
2. Ambersail – czas mety: 11:06:16
3. Childhood- czas mety: 11:09:28
4. The Austrian Ocean Race Project – czas mety: 11:38:41

The Ocean Race Europe to pierwsza, europejska odsłona najtrudniejszych załogowych okołoziemskich regat na świecie – The Ocean Race. Poprzedza ją prolog na trasie Kłajpeda – Gdynia – Sztokholm. Po zakończeniu pełnomorskiego etapu z Litwy do Polski, 11 maja rozegrane zostaną 2 wyścigi przybrzeżne na Zatoce Gdańskiej, a 12 maja o godzinie 12:00 rozpocznie się kolejny morski etapu do Sztokholmu. Ze względu na trwająca pandemię, wydarzenie ma charakter wyłącznie sportowy. Zmagania, szczególnie wyścigi przybrzeżne będzie można obserwować m.in. z Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, molo w Sopocie, gdzie przewidziany jest znak zwrotny, z trójmiejskich plaż, a także z pokładów prywatnych jachtów.

Szczegółowy harmonogram The Ocean Race Prologue Gdynia – 10-12 maja 2021: