WARSZAWA

Targówek. Wyrzucił psa z piątego piętra, kota zamknął w piekarniku

Warszawa

We wtorek rano do policjantów z Targówka dotarła niepokojąca informacja o wyrzuconym przez balkon psie.

Jak się okazało, w mieszkaniu 42-latka był również kot, którego ten zamknął w nagrzanym piekarniku. Ocalałe zwierzę trafiło do schroniska. Policjanci zatrzymali mężczyznę. 42-latkowi za uśmiercenie psa, znęcanie się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem i naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzone w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

We wtorek, 28 maja br. chwilę przed 6.30 rano policjanci z Targówka otrzymali niepokojące zgłoszenie. Mieszkanka bloku przy ulicy Chodeckie zauważyła martwego psa na trawniku przed blokiem.

Patrol, który zjawił się na miejscu ustalił wszystkie szczegóły i zatrzymał 42-latka, który jak okazało się wyrzucił psa z mieszkania na piątym piętrze.

W jego lokalu, pod łóżkiem policjanci znaleźli ukrywającego się rannego i wystraszonego kota, którego mężczyzna zamknął w nagrzanym piekarniku. Zwierzę ocalało dzięki reakcji obecnej tam kobiety. Policjanci umieścili kota w transporterze i wynieśli go przed blok, gdzie go napoili. Zwierzę trafiło do schroniska.

Mundurowi ustalili również, że agresywny 42-latek pod blokiem uderzył przechodzącą tamtędy kobietę. Pokrzywdzona zgłosiła się do komisariatu.

Policjanci przewieźli mężczyznę do szpitala, stamtąd trafił do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Alkomat wykazał, że mężczyzna miał pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

O sprawie powiadomiono Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ. Tam 42-latek trafił na przesłuchanie. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut uśmiercenia psa, znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem i naruszenia nietykalności cielesnej. Skierował też do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button