CIEKAWOSTKI

„Szef wszystkich szefów” – Krzysztof Jarzyna ze Szczecina będzie miał swój pomnik

"Szef wszystkich szefów" - Krzysztof Jarzyna ze Szczecina

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina – Szef Wszystkich Szefów to kultowa postać polskiej popkultury rozpowszechniona za sprawą polskiego filmu „Poranek Kojota”.

Projekt przewiduje powstanie instalacji artystycznej tej postaci, która zostanie zlokalizowana na Łasztowni na działce 12/17 na dużym placu w sąsiedztwie Nabrzeża Starówka.

Szczecin ma szansę mieć swojego popkulturowego bohatera znanego w całej Polsce i wśród Polonii na całym świecie, niczym miasta w USA: Detroit ma swojego Robocopa, Filadelfia wybudowała pomnik Rockiego, w Gorzowie z kolei powstał pomnik Janusza (mistrza plażingu bulwarowego). Wskazane miejsce jest uczęszczane przez mieszkańców i turystów, znajduje się na terenie objętym monitoringiem, więc nawet jeśli ktoś wpadłby na szalony pomysł, by narazić się Szefowi Wszystkich Szefów, taki czyn będzie mocno utrudniony. Instalacja z pewnością spotka się z zainteresowaniem turystów przybywających do Szczecina, a już sama inicjatywa upamiętnienia Pana Krzysztofa w takiej formie odbije się echem w ogólnopolskich mediach. Dla turystów zza granicy nie znających polskiej kinematografii, będzie to okazja na zapoznanie się z wybitnym polskim dziełem komediowym. Szczecinianie po raz kolejny udowodnią, że jesteśmy dumni z naszego miasta oraz myślimy nieszablonowo, czasami z przymrużeniem oka.

Wśród beneficjentów zadania znajdą się mieszkańcy Szczecina oraz turyści przybywający do Szczecina. Realizacja projektu na pewno pozwoli na zwiększenie zasięgu medialnego w Polsce, a ekwiwalent reklamowy z publikacji prasowych/w Internecie na pewno zrekompensuje włożony trud i wysiłek.

Koszt pomnika to 113,5 tys. zł.

W tegorocznej, szóstej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 110 projektów. Zadania podzielone były na ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe, a każdy z głosujących dysponował 3 głosami: 1 na projekty ogólnomiejskie, 1 na projekty dzielnicowe duże i 1 na projekty dzielnicowe małe.

Do zagospodarowania było 9 milionów złotych.

WYNIKI Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019:

ZADANIA OGÓLNOMIEJSKIE

CIĄG PIESZO-ROLKOWO-ROWEROWY WOKÓŁ JEZIORA GOPLANY – PRZEDŁUŻENIE ISTNIEJĄCEJ TRASY WOKÓŁ KĄPIELISKA ARKONKA (2845 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE DUŻE PÓŁNOC

PARK WARSZEWO-PODBÓRZ (2230 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE DUŻE PRAWOBRZEŻE

SKATEPARK CHEŁMINEK (1 734 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE DUŻE ŚRÓDMIEŚCIE

BUDOWA BOISKA PRZY OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOLE MUZYCZNEJ (1 629 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE DUŻE ZACHÓD

ŚCIEŻKA OKÓLNA ASFALTOWA DO JAZDY NA ROLKACH, WROTKACH NA TERENIE BOISKA SPORTOWEGO W „BŁĘKITNEJ” POMORZANY (866 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE MAŁE PÓŁNOC

EDUKACYJNY PLAC ZABAW (1 619 głosów)
ALEJKA REKREACYJNO-PIKNIKOWA „HOŻANKA” (1 036 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE MAŁE PRAWOBRZEŻE

LAPIDARIUM W PARKU DOBROSĄSIEDZKIM (1 885 głosów)
RÓŻANA FONTANNA (1 027 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE MAŁE ŚRÓDMIEŚCIE

INSTALACJA ARTYSTYCZNA UPAMIĘTNIAJĄCA POSTAĆ KRZYSZTOFA JARZYNY ZE SZCZECINA – SZEFA WSZYSTKICH SZEFÓW, IKONY POPKULTURY (1 020 głosów)
ROZBUJAJMY SZCZECIN – HAMAKI MIEJSKIE W PARKU ŻEROMSKIEGO I W PARKU KASPROWICZA (930 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE MAŁE ZACHÓD

OŚWIETLENIE ŚCIEŻKI SPACEROWEJ PRZY JEZIORZE SŁONECZNYM (639 głosów)
ŁAWKI „LEŻAKI” NA TERENIE KĄPIELISKA ARKONKA I PARKU KASPROWICZA (481 głosów)
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button