SZCZECIN

Szczecin. Powstały schronienia dla jeży

Pomagajmy zwierzętom

W 42 miejscach w Szczecinie można zobaczyć nietypowe, usypane z gałęzi i liści kopce.

Są to przygotowane przez Zakład Usług Komunalnych schronienia, m.in. dla jeży.

Wyglądają niepozornie, ale mają ogromne znaczenie. Stosy biocenotyczne powstały w 42 miejscach miasta. Są schronieniem dla małych zwierząt, m.in. jeży czy jaszczurek. Znajdziemy już je m.in. w Parku Żeromskiego, przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, przy ulicy Romantycznej czy – również na Prawobrzeżu – w Parku Wszystkich Dzieci.

– W tym miejscach usypane zostały stosy z gałęzi – informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. – Nie znajdują się one w pobliżu lasów, a w enklawach parkowych, gdzie w niedalekiej odległości spaceruje więcej osób. W miejscach, które nie są koszone, porośniętymi trawami czy bardziej zagęszczonymi zielenią.

Po kilku dniach od utworzenia stosów dwa z nich zostały już zniszczone. Przy ulicy Romantycznej został spalony, na placu Jakuba Wujka rozebrany.

Szczecin. Usypane z gałęzi i liści kopce (fot. UMS)

– Sprawca pozostawił jednocześnie informacje z podziękowaniami za przygotowanie drewna kominkowego… – mówi Andrzej Kus. – We wszystkich miejscach, gdzie znalazły się stosy biocenotyczne, ustawione zostaną w związku z tym tabliczki informacyjne. Mamy nadzieję, że nikt już wtedy nie będzie miał wątpliwości, czy można niszczyć stosy czy też nie.

Niewykluczone, że w razie potrzeby, powstawały będą kolejne schronienia dla małych zwierząt.
(UMS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button