MUZYKAPOZOSTAŁE

„Szansa na Sukces. Eurowizja 2020” – Cleo, Michał Szpak i Gromee w jury. Znamy uczestników

„Szansa na Sukces. Eurowizja 2020”

Od niedzieli 2 lutego 2020 roku powróci program muzyczny „Szansa na Sukces” w specjalnej edycji, która wyłoni reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020.

Po historycznym zwycięstwie Viki Gabor w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2019, która została reprezentantką Polski po wygraniu programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2019”, przyszedł czas na podobną szansę dla dorosłego wokalisty.

„Szansa na Sukces. Eurowizja 2020” to wielka okazja dla wykonawców pragnących spełnić swoje marzenie o występie w prestiżowym Konkursie Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbędzie się w Rotterdamie. W trzech specjalnych odcinkach programu do rywalizacji o tytuł reprezentanta Polski staną uczestnicy wyłonieni w internetowym castingu.

W każdym odcinku „Szansy na Sukces. Eurowizja 2020” wystąpi 7 osób, a ich występy oceni jury w składzie: Cleo, Michał Szpak i Gromee. Wokaliści zaśpiewają wielkie hity: w pierwszym odcinku utwory z repertuaru grupy „ABBA”, w drugim – największe przeboje Eurowizji, a w trzecim – piosenki kultowego zespołu „The Beatles”. Nagrodą odcinka będzie awans do Finału, w którym o tym, kto zostanie reprezentantem Polski zadecydują widzowie w głosowaniu SMS oraz jurorzy.

Podczas finału na żywo każdy z trzech laureatów odcinków specjalnych zaprezentuje po dwa utwory – jednym z nich będzie piosenka eurowizyjna, którą zwycięzca programu zaśpiewa w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

Uczestnicy pierwszego odcinka (fot. TVP)

W pierwszym odcinku (emisja 2 lutego o 15:15 w TVP2) udział wezmą: Amelia Andryszczyk (znana z programu „The Voice Kids 1”), Emilia Sanecka (wokalistka zespołu Daj to głośniej), Kasia Dereń (znana z programu „The Voice of Poland 2” i „Koło fortuny”), Maja Hyży (debiutująca w programie „X factor”), Patryk Skoczyński (uczestnik „The Voice of Poland 6”), siostry Szlachta (uczestniczki „Szansy na sukces. Opole 2019”) oraz Sargis Davtyan (uczestnik „Szansy na sukces. Opole 2019”, zwycięzca koncertu Debiuty na 56. KFPP w Opolu).

Uczestnicy drugiego odcinka (fot. TVP)

W drugim odcinku (emisja 9 lutego o 15:15 w TVP2) zobaczymy: Aleksandrę Nykiel (zwyciężczynię „Szansy na sukces. Opole 2019”, laureatkę nagrody publiczności koncertu Debiuty na 56. KFPP w Opolu ), Alicję Szemplińską (zwyciężczynię programów „The Voice of Poland 10” i „Hit Hit Hurra!”), Damiana Kuleja (finalistę „The Voice of Poland 10”), Paulinę Czaplę, Saszan, Stashkę oraz Weronikę Curyło (finalistkę „The Voice of Poland 7”).

W trzecim odcinku (emisja 16 lutego o 15:15 w TVP2) wystąpią: Adrian Makar (zwycięzca programu „Mam talent”), Albert Černý (wokalista czeskiego zespołu Lake Malawi), Basia Gąsienica Giewont (uczestniczka „The Voice of Poland 3”), Marek Kaliszuk, Marzena Ryt (uczestniczka „The Voice of Poland 10”), Nick Sinckler oraz Norbert Legieć.

„Szansa na Sukces. Eurowizja 2020”, TVP2 w niedziele o godz. 15:15, odcinki specjalne: 2.02, 9.02, 16.02, finał na żywo: 23.02.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button