POZNAŃ

Sylwester 2018 w Poznaniu. „Hit za hitem” na placu Wolności

Sylwester 2018 w Poznaniu

Największy taneczny parkiet w mieście, pięciu charyzmatycznych DJ-ów i muzyczna niespodzianka – to wszystko czeka nas już 31 grudnia na placu Wolności.

Miejski sylwester upłynie przy dźwiękach hitów ostatnich dekad. Zabawa rozpocznie się o godzinie 22, a zakończy około 2 w nocy.

Plac Wolności znów zmieni się w wielki taneczny parkiet. W myśl hasła „Hit za hitem” podczas miejskiego Sylwestra zaprezentowane zostaną najlepsze utwory muzyczne ostatnich dekad. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie pięciu najlepszych DJ’ów grających największe polskie i zagraniczne przeboje ostatnich dekad. Okrągła scena oraz specjalnie zaaranżowany plac Wolności, zamieni się w tę jedną noc w dancefloor, jakiego Poznań jeszcze nie miał.

Najbardziej rozpoznawalna house’owa marka w kraju – Dj neeVald, czyli Piotr Niwaldna co dzień jest uznanym radiowcem, promotorem i producentem muzyki tanecznej. Podczas sylwestrowej imprezy w Poznaniu usłyszymy w jego wykonaniu remixy uznanych hitów.

Świetna taneczna selekcja i mnóstwo energii w graniu. Tak można opisać Dj’a Pequeno, który doświadczenie zbierał w najlepszych klubach kraju oraz na Ibizie. Dj Taek & Dj Fiołas znani są także jako wokaliści i dziennikarze. Na imprezach buzują niezwykłą energią za gramofonami. Natomiast Dj Gregoryto imprezowy pewniak. Zadba o to, by podczas sylwestrowej imprezy poznaniacy i poznanianki usłyszeli taneczne klasyki.

Każdy z Dj-ów pojawi się w towarzystwie muzyków grających na żywo. Na scenie zobaczymy m.in. duet wokalny: Kasię Malendę – znaną z VI edycji programu The Voice of Poland i wokalistę klubowego Jakoba A.

Na imprezie nie zabraknie także tancerzy i muzyków – instrumentalistów, grających na żywo. Wśród nich będzie np. Bari Sax – absolwent jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Artysta z muzyką klubową związany od 2005 roku, idealnie aranżuje ścieżki saksofonowe do tanecznych utworów.

Estrada Poznańska szykuje kilka niespodzianek, w tym dwie muzyczne. Na scenie pojawią się rozpoznawalne i bardzo lubiane polskie artystki.

Pierwsza wystąpi w okolicach godziny 22:30, druga pojawi się godzinę później.

Scenografia na placu Wolności będzie nawiązywać do kolorowych tanecznych dancefloorów znajdujących się w najlepszych klubach na świecie. Kolorowe ściany ożywią przestrzeń placu tworząc unikatową konstrukcję, która przez całą noc będzie mieniła się różnymi barwami.

O północy imprezę uświetni profesjonalny, 10-minutowy pokaz fajerwerków, który rozświetli niebo nad Poznaniem. Miasto chce przyciągnąć mieszkańców na plac Wolności i pomóc ograniczyć w ten sposób liczbę domowych pokazów pirotechnicznych, które są nie tylko niebezpieczne, ale i dużo głośniejsze niż te realizowane przez profesjonalistów. Miejski pokaz będzie bardziej cichy niż standardowe petardy.

Wejście na teren Sylwestra Miejskiego będzie możliwe od godziny 20:30 od strony Al. Marcinkowskiego oraz EMPiKu. O godzinie 20:30 zacznie działać strefa gastronomiczna. Na miejscu będzie można kupić ciepłe posiłki oraz zimne i ciepłe napoje, w tym napoje alkoholowe.

Teren wydarzenia będzie zabezpieczony i monitorowany. Ochrona nie będzie wpuszczać osób, które przyniosą własne fajerwerki, alkohol czy niebezpieczne przedmioty.

Zmiany w ruchu

31 grudnia zmiany organizacji ruchu w obrębie placu obejmą ruch pieszy, tramwajowy i samochodowy. O godz. 16:00 od skrzyżowania z Al. Marcinkowskiego do ul. Ratajczaka i ul. 3 Maja dla ruchu samochodowego zamknięta zostanie ulica Plac Wolności. O godz. 20:00 nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku placu Wolności.

Dodatkowo: zmiany obejmą:

– ul. Nowowiejskiego, która będzie ulicą bez przejazdu i obowiązywać będzie na niej ruch dwukierunkowy na ulicy jednokierunkowej

– zamknięcie Alei Marcinkowskiego w dniu 31.12.2018 r. godz. 23.30 – do 01.01.2018 r. godz. 00.30, na obu pasach odcinka od 23 Lutego do ul. Podgórnej i całej szerokości placu Wolności.

Kilka słów o artystach:

Jacob A – wokalista:
Jeden z najlepszych polskich wokalistów klubowych i imprezowych.
Występował na największych eventowych wydarzeniach ostatnich lat w kraju i za granicą. Sceniczny wulkan energii, który jest gwarantem świetnej zabawy i dobrego stylu.

Kasia Malenda – wokalistka:
Jedna z najbardziej obiecujących polskich wokalistek. Petarda na scenie i imprezowa energia!
Szerszej publice jest znana z VI edycji programu The Voice of Poland. Regularnie występuje na dużych scenach całego świata.

Bari Sax – saksofon:
Absolwent jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofonu.
Z muzyką klubową związany od 2005 roku, idealnie aranżuje ścieżki saksofonowe do tanecznych utworów.

neeVald:
Jeden z najpopularniejszych dj’ów w Polsce. Jako jedyny polski dj – rezydent radiowej Ibizy, na której pogrywa regularnie. Uczestnik wszystkich najważniejszych klubowych wydarzeń w naszym kraju. Imprezowy pewniak, z uśmiechniętą muzą rozbawi nie jeden najbardziej wymagający parkiet.

Taek:
Dj, turntablista, producent mocno związany z polską sceną hip-hopową. Obecnie koncertuje z Paluchem. Na imprezach w całej Polsce można sprawdzić jego szeroki wachlarz muzyczny od klasycznych czarnych brzmień przez ghettofunk, future, trap/twerk po deephouse.

Współtworzy najlepszą polską audycję livestreamową: House Of Bounce wraz z DJ-em Fiołasem.

Fiołas:
DJ i prezenter radiowy. Promotor dobrego groove`u, dostawca świeżych brzmień, wielbiciel nowoczesnych styli takich jak twerk, trap, moobathon czy g-house. Współzałożyciel kolektywu dj`skiego Cross Killa Crew (+ Dj Taek). Twórca i pomysłodawca jednej z najpopularniejszych dj`skich audycji w kraju – House of Bounce. Aktualnie można spotkać go w dobrych klubach w całej Polsce

Gregory:
Jeden z najbardziej popularnych i medialnych DJ-ów w Polsce. Showman, preferujący flexy style, mistrz konsolety o nieprzewidywalnych możliwościach, człowiek o wielu twarzach z nieograniczoną liczbą pomysłów.

Pequeno:
Występował w najważniejszych klubach w Polsce oraz na Ibizie. Występował w takich miejscach jak: El Corso(Pool Party), Boat Party Ibiza, La Plage(Beach Party). Świetny klimatyczny repertuar idealnie wpasuje się w warm up Sylwestra.

Maleo Conga:
Niesamowity instrumentalista. Tworzy klimatyczne i bardzo widowiskowe imprezy instrumentalne m.in. na 6 bębnach afrykańsko – klubowych. Sama energia i moc ze sceny!
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button