Sydney. Finał United Cup. Przegrana reprezentacji Polski z Niemcami

Tenisowy świat

Polska drużyna uległa w niedzielę zespołowi Niemiec 1:2 w finale United Cup 2024.

Losy zwycięstwa w Sydney rozstrzygnęły się dopiero w decydującym pojedynku mikstów, w dodatku w super tie-breaku.

W grze mieszanej Iga Świątek i Hubert Hurkacz przegrali nieznacznie po godzinie i 45 minutach z Laurą Siegemund oraz Alexandrem Zverevem 4:6, 7:5, 4-10.

Wcześniej aktualna liderka rankingu WTA – Świątek wygrała w ciągu 71 minut z byłą numer jeden na świecie Angelique Kerber 6:3, 6:0, która wróciła na korty po urodzeniu dziecka.

Potem dziewiąty w rankingu ATP Tour Hurkacz przegrał po trzygodzinnej walce 7:6 (7-3), 6:7 (6-8), 4:6 z siódmym na świecie Zverevem. Wrocławianin nie wykorzystał w niedzielę dwóch piłek meczowych, w tym jednej przy własnym serwisie. Był to ich trzeci pojedynek i po raz trzeci lepszy okazał się Niemiec.

W polskiej drużynie prowadzonej przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego, indywidualnego trenera Igi, znaleźli się także 20. deblista świata Jan Zieliński (PZT Team/ CKT Grodzisk Mazowiecki), Katarzyna Kawa (PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała), Katarzyna Piter (CKT Grodzisk Maz.) i Daniel Michalski (PZT Team/WKT Mera Warszawa).