SIATKÓWKA

Superpuchar Mistrzów Polski 2020: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z trofeum

Grupa Azoty ZAKSA z Superpucharem Mistrzów Polski

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z pierwszym trofeum w sezonie 2020/2021.

Podopieczni trenera Nikoli Grbicia pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:1 (20:25, 25:14, 25:21, 25:19) w decydującym meczu o Superpuchar Mistrzów Polski. Aleksander Śliwka został najlepszym zawodnikiem Superpucharu.

Grupa Azoty ZAKSA z Superpucharem Mistrzów Polski (fot. Piotr Sumara/PLS)
Grupa Azoty ZAKSA z Superpucharem Mistrzów Polski (fot. Piotr Sumara/PLS)

W sobotę w hali Hotelu Arłamów kędzierzynianie wyeliminowali Asseco Resovię Rzeszów, a bełchatowianie Jastrzębski Węgiel. Tegoroczna formuła Superpucharu Polski została zmieniona. Zwykle o to trofeum walczyli mistrz oraz zdobywca Pucharu Polski. Tym razem do rywalizacji przystąpiły zespoły, które w ostatnich dwudziestu latach triumfowały, w sumie zdobyły dziewiętnaście tytułów w dwudziestoletniej historii Polskiej Ligi Siatkówki. Jeden sezon – ostatni – z powodu pandemii koronawirusa zakończył się przed czasem i bez wyłonionego mistrza Polski.

Grupa Azoty ZAKSA z Superpucharem Mistrzów Polski (fot. Piotr Sumara/PLS)

W półfinale Superpucharu Mistrzów Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (18:25, 25:23, 25:21, 25:14). MVP meczu Łukasz Kaczmarek.

PGE Skra Bełchatów pokonała 3:0 Jastrzębski Węgiel w półfinale.

Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów (fot. Piotr Sumara/PLS)

40-lecie NSZZ „Solidarność” w trakcie Superpucharu Mistrzów Polski w Arłamowie

Polska Liga Siatkówki, wspólnie ze wszystkimi złotymi medalistami Ligi Mistrzów Świata, w wyjątkowy sposób upamiętnili 40-lecie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Asseco Resovia Rzeszów (fot. Piotr Sumara/PLS)

Przed meczami PGE Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem oraz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów gracze w trakcie prezentacji ustawili się na boisku w kształt litery „V”, prezentując w ten sposób symbol od czterech dekad kojarzony z „Solidarnością”. Komentatorzy przeczytali także specjalny list informujący o akcji, a chwilę później wszyscy gracze podnieśli prawe dłonie i wykonali znak wolności, doskonale rozpoznawalny właśnie m.in. dzięki „Solidarności”. W trakcie meczów na bandach ledowych prezentowano także wyjątkowy klip.

PGE Skra Bełchatów (fot. Piotr Sumara/PLS)

– To bardzo ważne, by także przy okazji rywalizacji sportowej przypominać o najważniejszych wydarzeniach z naszej historii – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Razem z naszym Partnerem – Narodowym Centrum Kultury – będziemy się starać zwracać uwagę na tak ważną rocznicę, jak czterdzieste urodziny NSZZ „Solidarność”. Nasza akcja w trakcie Superpucharu Polski Mistrzów Polski była jednym z elementów wspólnych akcji – dodaje.

Asseco Resovia Rzeszów (fot. Piotr Sumara/PLS)

Przed sobotnimi meczami półfinałowymi Superpucharu Mistrzów Polski przeczytano poniższy list:

„Świętujemy 40-lecie powstania NSZZ Solidarność

Wspólnie z naszym Partnerem – Narodowym Centrum Kultury oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutem Dziedzictwa Solidarności – zachęcamy wszystkich Polaków do świętowania 40-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

W ramach rocznicy wspólnie realizujemy specjalną kampanię społeczno-edukacyjną mającą na celu przypomnienie o powstaniu największego na świecie ruchu społecznego, który w znaczącym stopniu przyczynił się do obalenia komunizmu w Polsce i na świecie.

W akcję włączyły się kluby z lig zarządzanych przez Polską Ligę Siatkówki. Nasze wspólne działania mają pomóc skupić uwagę opinii publicznej na tym, że wartości, w obronie których powstała i działała Solidarność,  są  wartościami uniwersalnymi, bliskimi wszystkim ludziom, niezależnie od czasów i miejsca, w których żyją.

Także poprzez siatkówkę, poprzez sport, będziemy promowali ideę wspólnoty, będącą fundamentem Związku, który powstał 40 lat temu w naszym kraju”.

Grupa Azoty Chemik Police (fot. Grupa Azoty Chemik Police)

Nowy termin Superpucharu Polski

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki ustalił nowy termin rozegrania Superpucharu Polski.

Grupa Azoty Chemik Police zmierzy się z Developresem SkyRes Rzeszów 2.12.2020.

Przypomnijmy, pierwotnie pojedynek o pierwsze trofeum nowego sezonu rozegrany zostać miał 11.09.2020. W związku z tym, że siatkarki Chemika na kwarantannie przebywać będą do 12.09.2020, włodarze ligi zdecydowali się na zmianę terminu.

Miejsce rozegrania spotkania nie zostało jeszcze wyznaczone.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button