PIŁKA RĘCZNA

Superliga. Największa biało-czerwona flaga w polskim sporcie!

Superliga

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zawodnicy Superligi NMC Górnika Zabrze i Azotów Puławy rozwinęli ogromną flagę Polski na płycie boiska do piłki ręcznej.

Flaga miała aż 577,6 m2 i została rozwinięta przed meczem obu zespołów w ramach 10. Serii spotkań. Jest to największa tego typu flaga narodowa w polskim sporcie.

Superliga jak co roku włączyła się w obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości w nietuzinkowy sposób. W poprzednim sezonie zawodnicy specjalnego Meczu Niepodległościowego zagrali w dedykowanych biało-czerwonych strojach z podobizną Józefa Piłsudskiego. W tym roku, kibicom została zaprezentowana gigantyczna biało-czerwona flaga. W ten wyjątkowy projekt wspólnie z Superligą zaangażował się Związek Piłki Ręcznej w Polce, Biuro Programu Niepodległa oraz gospodarz meczu klub NMC Górnik Zabrze.

Ogromna biało-czerwona flaga (fot. org.)

Do rozwinięcia flagi potrzebne było aż 60 osób. Zaangażowani w to byli zawodnicy NMC Górnika Zabrze i Azotów-Puławy oraz uczniowie z zabrzańskiej szkoły. Biało-czerwone barwy miały wymiary 19×30,4 m., o powierzchni 577,6m2. Uszyta była z 7 trzydziestometrowych białych i czerwonych pasów, a do Zabrza trafiła prosto ze specjalnej szwalni w Świnoujściu.

Od dzisiaj ogromna biało-czerwona flaga będzie towarzyszyła żeńskiej i męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Po raz pierwszy flaga, na meczu reprezentacji, zostanie zaprezentowana podczas Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej w Piłce Ręcznej Kobiet (22-24 listopada w Lubinie).

W hitowym starciu czwartej z trzecią drużyną rozgrywek Superligi, zwyciężył NMC Górnik Zabrze 32:25.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button