PIŁKA RĘCZNA

Summer Superliga 2020. Ruszają najbardziej prestiżowe zawody w piłce ręcznej plażowej w Polsce

Summer Superliga

Summer Superliga to cykl najbardziej prestiżowych zawodów w piłce ręcznej plażowej w Polsce.

W ramach projektu rozegranych zostanie pięć turniejów mistrzowskich. Inauguracja odbędzie się już 10 lipca w Inowrocławiu, natomiast zwieńczeniem sezonu będzie finałowy turniej organizowany w dniach 14-16 sierpnia w Darłowie, po którym poznamy tegorocznych mistrzów Polski w plażowej odmianie szczypiorniaka.

W tegorocznym cyklu Mistrzostw Polski rozegrane zostaną turnieje w:

Inowrocławiu na obiektach OSiR (10-12 lipca);

Gdańsku na Stadionie Letnim (17-19 lipca);

Starych Jabłonkach na terenie Hotelu Anders (25-26 lipca);

Warszawie na terenie klubu Monta Beach Volley Club (7-9 sierpnia);

Darłowie na Plaży Wschodniej (14-16 sierpnia).

MAPA Summer Superligi 2020 (fot. pras.)

Summer Superliga to najważniejszy cykl turniejów piłki ręcznej plażowej w Polsce, uważany za drugi najbardziej prestiżowy tour na Starym Kontynencie. Dzięki konsekwentnej pracy Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Fundacji Moden Sport projekt zyskał uznanie na mapie sportów plażowych nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Od 2017 roku, w blisko 20 turniejach Summer Superligi wzięło udział ponad 30 klubów z 9 krajów mieszczących się na 3 kontynentach!

Na przestrzeni ostatnich trzech lat impreza odbyła się w ponad 10 miejscowościach. W każdej z nich spotkała się z dużym zainteresowaniem kibiców. Tegoroczna edycja Summer Superligi będzie szczególna jako jedna z pierwszych w Polsce imprez sportowych organizowanych w nowej rzeczywistości sanitarnej związanej epidemią wirusa COVID-19.

I etap – Inowrocław

Oczekiwanie było bardzo długie, a głód plażówki ogromny. Piłka ręczna plażowa wraca w swoim najlepszym wydaniu – startuje Summer Superliga! W ten weekend w Inowrocławiu odbędzie się pierwszy z pięciu tegorocznych turniejów Summer Superligi. Punkty zebrane w 4. edycji cyklu tradycyjnie przybliżają wszystkie rywalizujące drużyny do walki o mistrzostwo Polski, która z roku na rok nabiera coraz większych rumieńców.

Zainteresowanie inauguracyjnymi zawodami jest tak duże, że do wyłonienia uczestników turnieju głównego potrzebne będą eliminacje. Już w piątek w kompleksie sportowym na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu w szranki staną: MKS Brodnica, MKS Sambor Tczew, KS Lakers Powidz, BHT Pyrki II Poznań wśród kobiet i MKS Delfin Grudziądz, BHT TAZ MKS Grudziądz UKS GOKiS Kąty Wrocławskie Junior, Autoinwest SAS Gdańsk II wśród mężczyzn. Pierwszy mecz zaplanowano na godz. 16.15, a zwycięzców eliminacji, tj. po dwa najlepsze zespoły z grupy męskiej i żeńskiej, poznamy na koniec dnia.

Występ w turnieju głównym panów mają już zapewniony ubiegłoroczni medaliści mistrzostw Polski, tj. Autoinwest SAS Gdańsk (obrońcy tytułu), BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski (wicemistrzowie), gospodarze zawodów SPRP Damy Radę Inowrocław (zdobywcy brązowych krążków) i trzy najwyżej sklasyfikowane zespoły w klasyfikacji punktowej, czyli KS Lakers Powidz, UKS GOKiS Kąty Wrocławskie i BHT Petra Płock.

W turnieju pań również nie zabraknie zespołów, które znalazły się rok temu na podium mistrzostw Polski lub brały udział w finałowej rywalizacji: BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski (złoty medal), BHT Pyrki Poznań (srebrny), BHT Byczki Kowalewo Pomorskie (6. miejsce), których stawkę, podobnie jak w przypadku mężczyzn, uzupełnią trzy ekipy z największą liczbą punktów: Autoinwest SAS Gdańsk, BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski II, MKS Ochota Warszawa.

Jednym z faworytów imprezy będą na pewno gospodarze, czyli Damy Radę Inowrocław. Podopieczni Arkadiusza Fajoka już rok temu pokazali się z bardzo dobrej strony, dystansując w walce o brąz niedawnych dominatorów cyklu Summer Superliga, czyli płocką Petrę, ale wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

– Naszym celem minimum jest powtórzenie tego wyniku, ale myślę, że już w tym roku stać nas będzie na jeszcze więcej – przekonuje Fajok. – Trenujemy na swoim obiekcie od początku maja, więc jesteśmy dobrze przygotowani. Czekaliśmy, tak jak wszyscy, z utęsknieniem na nowy sezon, dlatego mamy nadzieję, że nie zawiedziemy kibiców i samych siebie. Z oczywistych względów w czasie turnieju będą obowiązywały szczególne środki ostrożności, dlatego życzę sobie i wszystkim biorącym udział w cyklu, byśmy w zdrowiu dotrwali do końca.

Z powodu epidemii koronawirusa mecze I turnieju Summer Superligi będzie mogła zobaczyć ograniczona liczba widzów, która obejrzy zmagania ze specjalnie wydzielonej dla nich strefy – wszystko przy zachowaniu zasady dystansu społecznego i innych obostrzeń. 

Summer Superliga Inowrocław harmonogram:

Piątek 10.07

16-22 turniej eliminacyjny 

Sobota 11.07 

09:00 – 22:00 – mecze grupowe

Niedziela 12.07 

08:30-14:00 – mecze grupowe
14:30-17:00 – mecze finałowe 
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button