ŁÓDŹ

Strajk w MPK Łódź odwołany! Bilety na autobusy i tramwaje podrożeją

Autobusy i tramwaje jednak wyruszą na łódzkie ulice!

Zarząd MPK Łódź porozumiał się ze związkami zawodowymi.

Zapowiadany na poniedziałek strajk jest odwołany. Autobusy i tramwaje wyjadą normalnie na łódzkie ulice.

Pracownicy MPK Łódź walczą o wyższe wynagrodzenia. Prowadzone w sprawie podwyżek negocjacje zakończyły się fiaskiem i związki zawodowe zapowiedziały na poniedziałek (5 września) na godz. 2:00 strajk. Nocne autobusy miały wcześniej zjechać do zajezdni, a dziennie linie w ogóle nie wyjechać na trasy.

W piątek (2 września) udało się jednak zarządowi MPK Łódź dojść do porozumienia z pracownikami i widmo strajku zostało zażegnane. W poniedziałek komunikacja miejska w Łodzi będzie działała normalnie.

Bilety MPK Łódź będą droższe

W jaki sposób rozwiązano problem w MPK? Z powodu rosnących kosztów paliwa i prądu w kasie przewoźnika już teraz brakuje 30 milionów złotych. Aby spełnić płacowe oczekiwania pracowników, potrzeba kolejnych 20 milionów złotych rocznie. Miasto nie ma pieniędzy, aby dołożyć do działalności MPK. Podwyżki wynagrodzeń można było sfinansować albo obcięciem liczby kursów albo podwyżkami cen biletów. W piątek zapadła decyzja, że bilety będą droższe. W tej sprawie zostanie zorganizowana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Nową taryfę poznamy w najbliższych dniach.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button