POLSKA

Strajk Kobiet. Brutalna policja atakowała protestujących pałkami teleskopowymi. Pokrzywdzeni posłowie

Strajk Kobiet w Warszawie

Strajk Kobiet. Praworządność wg PiS – nieumundurowani policjanci atakujący pałkami protestujących, funkcjonariusze sięgający po gaz łzawiący przeciwko posłom oraz wicepremier, który w Sejmie groził opozycji więzieniem.


W trakcie manifestacji przy Placu Powstańców w Warszawie policjanci w cywilu brutalnie zaczęli używać swojej siły.


Posłanka Magda Biejat z partii Razem podeszła do policjantów z legitymacją poselską, a oni zaatakowali ją gazem.


Zaś Monice Wielechowskiej z KO policjanci połamali legitymację poselską.


„Po dzisiejszej bandyckiej akcji tajniaków z pałkami teleskopowymi rano powinna zostać ogłoszona dymisja komendanta KSP. Czy KSP wzoruje się na ukraińskich tituszkach z czasów Janukowycza? W państwie demokratycznym policja tak nie działa. Funkcjonariusze po cywilnemu, bez oznakowania, z pałkami teleskopowymi, prowokują i używają siły. Żądam wyjaśnień MSWiA” – napisał Michał Szczerba, poseł KO.

Policja zatrzymała 13 osób. 497 osób zostało wylegitymowanych, skierowano 320 wniosków o ukaranie do sądu i 297 notatek do sanepidu, ponad 20 osób zatrzymanych, a 13 spraw dotyczyło przestępstw.

„Na Placu Powstańców Warszawy trwają legitymowania osób biorących udział w nielegalnym zgromadzeniu. W związku z agresją skierowaną wobec policjantów użyto środków przymusu bezpośredniego m.in. w postaci gazu.

Nieumundurowani policjanci podjęli czynność legitymowania wobec jednego z agresora na Placu Powstańców Warszawy. Nastąpiła próba odbicia mężczyzny. Policjanci użyli siły fizycznej. Osoba został zatrzymany.

W związku z informacją dot. interwencji policyjnej, wobec Pana Wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego, Komendant Stołeczny Policji skierował w miejsce incydentu policjantów Wydziału Kontroli celem wyjaśnienia wszelkich wątpliwości” – twierdzi stołeczna Policja.


Włodzimierz Czarzasty także miał niemiła sytuację z Policją.


„Nie zgłoszę zażalenia na policję, nie złoże również skargi. Dlaczego tego nie zrobię? Dlatego tego nie zrobię, bo spotkałem się oko w oko z chłopakami, policjantami, którzy tak naprawdę nie za bardzo wiedzieli, po co tam stoją, którzy przyjechali zza Warszawy i tak naprawdę nie rozumieli tego, co oni tam robią. – Nie będę – chociaż sytuacja była bardzo nieprzyjemna – składał skargi na chłopaka jednego i drugiego, którzy mnie pchnęli i było bardzo nieprzyjemnie, dlatego, że oni się zagubili w państwie, w którym nie ma reguł, nie ma zasad i sami nie wiedzą przeciwko komu są wysyłani.

Życzę polskiej policji: bądźcie rozsądni, nie dajcie się podpuszczać i nie atakujcie bez potrzeby. Podpuszczają was ludzie bez sumień. Podpuszczają was ludzie, którzy mają w tym swój polityczny interes i swoją polityczną rachubę. Podpuszczają was ludzie, którzy nie staliby koło was, bo by się bali. Jestem zdenerwowany, ale nie mam do tych ludzi żalu, bo tak naprawdę nie wiedzą, co czynią. Szef im każe, oni wykonują. Życzę tym ludziom refleksji. Traktuję zresztą ludzi, którzy mają po 20-30 lat tak, jak swoje dzieci, w takich kategoriach, że po prostu mają prawo do błędu. Ale ci, którzy ich wysyłają, nie mają prawa do błędu. Ci, którzy ich wysyłają kiedyś za to odpowiedzą.

Kiedyś wysoki urzędnik PiS powiedział mi: „albo wygramy, albo będziemy siedzieć”. Mam do was złą informację. Jak będziecie tak manipulowali ludźmi i ich nie szanowali, będziecie siedzieć. Wcześniej, czy później.

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu”


Przypominamy co ślubują policjanci:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button