LEKKOATLETYKAREPREZENTACJA

Stadion Śląski. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Polska broni złotego medalu

Chorzów

Dokładnie 17 dni dzieli nas od Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

Na Stadionie Śląskim, Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym, o mistrzowski tytuł powalczy 8 najlepszych europejskich reprezentacji.

Przypomnijmy, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 29-30 maja br. na Stadionie Śląskim. Niewątpliwie będzie to jedno z najważniejszych w tym roku wydarzeń lekkoatletycznych na Starym Kontynencie. Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym zmierzą się reprezentacje Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Ukrainy, Hiszpanii, Portugalii oraz Polski. To właśnie nasza drużyna bronić będzie złotego medalu wywalczonego podczas ostatniej edycji zawodów w 2019 r.

Zespoły zmierzą się w następujących konkurencjach: rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok o tyczce, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, bieg na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, bieg przez płotki na 100 m, 110 m, 400 m, bieg z przeszkodami na 3000 m oraz sztafety 4×100 m i 4×400 m.

Na Stadionie Śląskim rozpoczynają się wzmożone prace przygotowawcze, które umożliwią bezpieczne przeprowadzenie zawodów z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych.

Stadion Śląski (fot. Stadion Śląski)

– Przed nami najbardziej intensywne 1,5 miesiąca. Organizacja wydarzenia tej rangi to kolejna wysoko postawiona poprzeczka. Warto podkreślić, że gościć będziemy najlepsze europejskie zespoły lekkoatletyczne, a więc wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Wierzymy, że tak właśnie będzie, bo przecież Stadion Śląski wielokrotnie gościł już międzynarodowe imprezy z udziałem znakomitych atletów. W obecnej sytuacji kluczowym wyzwaniem i priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego zarówno zawodnikom jak i osobom biorącym udział w przygotowaniach – mówi Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

Zawodników Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce dopingować będzie wyjątkowy zespół zwierzaków – maskotek, a wśród nich: gepard Maji, struś Sprinter, lemur Julian oraz żyrafa Lunani.

Gepard Maji, struś Sprinter, lemur Julian oraz żyrafa Lunani (fot. Stadion Śląski)

Warto wspomnieć, że gospodarz wydarzenia, Stadion Śląski, obchodzi w tym roku 65-lecie. Od początku swojego istnienia był obiektem wielofunkcyjnym, służącym różnym dyscyplinom sportu. Przez lata gościły tutaj największe w kraju wydarzenia piłkarskie, lekkoatletyczne, żużlowe, kolarskie, a także rozrywkowe i muzyczne. To na nim pisała się historia polskiego sportu i tu padały znakomite, niepobite do dziś rekordy. Obecnie Stadion Śląski to najnowocześniejszy i największy lekkoatletyczny obiekt w Polsce, jedna z najlepiej przystosowanych aren piłkarskich w kraju oraz największa scena muzyczna w tej części Europy.
– Niewątpliwie w tym roku na Stadionie Śląskim króluje lekkoatletyka. Cieszę się, że właśnie w ten sposób Narodowy Stadion Lekkoatletyczny świętować będzie 65-lecie. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego scenariusza obchodów tego wyjątkowego jubileuszu. Pozostaje więc trzymać kciuki za naszą reprezentację i życzyć, by Polacy podobnie jak w 2019 r. w Bydgoszczy znów stanęli na najwyższym miejscu na podium – dodaje Jan Widera, Prezes spółki Stadion Śląski.

29 – 30 maja 2021 – 9. Drużynowe Mistrzostwa Europy (superliga)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button