KATOWICE

Sprawa śmierci miesięcznego chłopca. Był maltretowany. Są wyniki sekcji zwłok

Rodzice bestie?

Po śmierci niemowlęcia z Rudy Śląskiej, policjanci zatrzymali rodziców dziecka.

Wstępne ustalenia śledczych potwierdzają, że wobec chłopca była stosowana przemoc. Obecnie mundurowi z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej przesłuchują świadków i ustalają przyczyny oraz przebieg tego zdarzenia.

W środę w godzinach popołudniowych rudzcy policjanci zostali powiadomieni przez lekarzy z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, że trafiło do nich miesięczne niemowlę w bardzo ciężkim stanie. W opinii lekarzy chłopiec miał ślady znęcania się nad nim. Mimo udzielonej natychmiast pomocy medycznej dziecka niestety nie udało się uratować.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i zatrzymali oboje rodziców. 30-letni mężczyzna i jego 29-letnia partnerka byli trzeźwi. Obecnie śledczy z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej przesłuchują świadków i ustalają przyczyny oraz przebieg tego zdarzenia.

Prokurator zdecydował o sekcji zwłok Wiktora, jej wyniki dadzą odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci chłopca. Pod opieką rodziców była jeszcze ich 14-miesięczna córka, która po przebadaniu przez lekarza została przekazana tymczasowym opiekunom.

Prokuratura podała przyczyny śmierci

Na podstawie wyników sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną śmierci miesięcznego chłopca z Rudy Śląskiej był rozległy uraz czaszkowo-mózgowy, który był wynikiem działania osoby trzeciej, najprawdopodobniej jednego z rodziców.

– Obecnie śledztwo toczy się w sprawie zabójstwa dziecka. Przy tego typu rozległych krwiakach i złamaniu kości czaszki u tak małego dziecka nie ma mowy, by doszło do przypadkowego powstania tego urazu, na skutek jego własnego działania – powiedziała rzeczniczka gliwickiej prokuratury Joanna Smorczewska.

Podczas sekcji stwierdzono też gojące się już ślady złamań.

Chłopiec do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafił z zespołem dziecka maltretowanego, tj. z urazem głowy i licznymi obrażeniami wewnętrznymi i złamaniami, które powstawały przez dłuższy czas.

14-miesięczną siostrę Wiktoria umieszczono w pogotowiu opiekuńczym. W szpitalu nie stwierdzono u niej żadnych obrażeń.

Wcześniej prokuratura badała i umorzyła postępowanie ws. obrażeń ciała u tej dziewczynki. Tamtą sprawę wznowiono i połączono ze śmiercią Wiktora.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button