WARSZAWA

Sokołów Podlaski. Kulig. Podczepili sanki do ciągnika. 38-latka ranna

Mazowieckie

Zimowa aura sprzyja różnym aktywnościom na świeżym powietrzu, a ilość śniegu i lodu zachęca do wyciągnięcia sanek, nart, czy łyżew.

Czy na pewno jesteś odpowiednio przygotowany do ich użycia? Policjanci przestrzegają przed kuligami gdzie sanie dołączone są do pojazdu lub ciągnika.

Takie zdarzenie miało miejsce w niedziele (21.01) na terenie powiatu sokołowskiego. Do ciągnika rolniczego zostały doczepione sanie. Pojazdem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, natomiast na saniach znajdowały się dwie osoby dorosłe i troje dzieci. W pewnym momencie sanie najechały na powstały z lodu garb na drodze, po czym przewróciły się wraz z uczestnikami. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała 38-latka, która została przetransportowana do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

Zwracamy się o szczególną ostrożność i odpowiedzialność w trakcie organizacji zimowych form atrakcji i wypoczynku. Ciągnięcie sanek na drodze publicznej grozi nie tylko niebezpieczeństwem dla uczestników, lecz również mandatem dla organizatora takiego kuligu.

Wedle obowiązujących przepisów dozwoloną formą kuligu jest ten z wykorzystaniem zaprzęgu. Przepisy reguluje Ustawa prawo o ruchu drogowym, a dokładniej art. 34 oraz art. 60 ust. 2 pkt 4. Zimowe atrakcje mogą zmienić się w poważne zagrożenie dla uczestników takiego kuligu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button