EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Śląsk Wrocław coraz bliżej spadku! Wisła zostaje w Ekstraklasie. WYNIKI 33. kolejki

33. kolejka Ekstraklasy

Wisła Kraków zremisowała przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 1:1 (1:1) w meczu 33. kolejki Ekstraklasy.

Śląsk bardzo dobrze zaczął ten mecz. Już w 7. minucie po wrzutce w pole karne, najlepszy strzelec gości Marcin Robak zdobył bramkę. Drużyna z Wrocławia w pierwszych 15. minutach imponowała bardzo wysokim pressingiem i zaangażowaniem.
Wisła jednak bardzo szybko otrząsnęła się z przewagi Śląska i zaczęła stwarzać okazje. Jedną z nich wykorzystał Marko Kolar, który strzelił gola w 27′. Biała Gwiazda po tej bramce przejęła inicjatywę. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 1:1.

W drugiej części meczu więcej z gry miał Śląsk . Bardzo blisko pokonania Mateusza Lisa był Robert Pich, na szczęście dla Krakowian Jego strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.
14. minut później dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego omal nie skończyło się golem dla Wrocławian.
Śląsk starał się za wszelką sięgnąć po trzy punkty, ale Biała Gwiazda bardzo im to utrudniała.

Wisła ostatecznie zremisowała ze Śląskiem 1:1. Wrocławianie są w coraz gorszej sytuacji. Są na przedostatnim, 7. miejscu w grupie spadkowej. Do bezpiecznej 6. pozycji, którą zajmuje obecnie Arka Gdynia, tracą już 3 punkty. Wisła prowadzi w grupie spadkowej z 43 punktami.

Wisła KrakówŚląsk Wrocław 1:1

Robak 7′ (0-1)
Kolar 27′ (1-1)