POLSKA

Skandal! Ambasador Izraela przeprosił za śmierć polskiego wolontariusza w Strefie Gazy. Szejna: Nie zostanie wydalony z Polski

Obecny rząd jest jak PiS

Ambasador Izraela Jaakow Liwne został wezwany do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Chodziło o nalot izraelskiego wojska na konwój humanitarny. Śmierć poniosło aż siedmiu wolontariuszy z organizacji World Central Kitchen, w tym Polak. Ofiarą jest 36-letni Damian Soból z Przemyśla.

Ponoć podczas spotkania jak twierdzi Szejna z MSZ żydowski dyplomata przeprosił za ten „incydent”.

Nikt nie słyszał tej rozmowy, więc to może być fake ze strony Szejny.

Andrzej Szejna w MSZ:

„Nie, Ambasador Izraela nie zostanie wydalony z Polski.
Ja wiem, że nawołuję do tego Jarosław Kaczyński. Niech on znowu nie uprawia polityki na grobach ludzi.”

Niestety, widzimy takie samo podejście do różnych spraw jak to było za rządów PiS. Zamiast natychmiast wydalić z Polski ambasadora Izraela czy Rosji to klepią ich po ramieniu i po przyjacielsku mówią do nich: „Nic się nie stało!”.

„Zależy nam na tym, aby sprawcy zostali ukarani, a rodziny ofiar otrzymały zadośćuczynienie.
Stąd powinno być to śledztwo na gruncie prawa karnego, wedle procedury izraelskiej, pod nadzorem krajów, których obywatele zginęli podczas ataku.

Dotychczasowe informacje są niesatysfakcjonujące, ale odebrałem to spotkanie i stanowisko ambasadora Izraela jako zmianę tonu. Przede wszystkim pan ambasador przeprosił” – dodał Szejna.

– Strona izraelska przyznała się do popełniania błędów, ale część z nich jest dla nas nadal niezrozumiała. Nie wiemy jak można było popełnić aż taki błąd, i czy to był błąd, a nie przestępstwo – powiedział rzecznik MSZ.

Liwne napisał na X (czy te przeprosiny są szczere? Wątpimy w to – red.):

„Na moim dzisiejszym spotkaniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych z polskim wiceministrem spraw zagranicznych Andrzejem Szejną powtórzyłem słowa o moim osobistym głębokim smutku i szczerych przeprosinach z powodu tragicznej śmierci pracowników World Central Kitchen, w tym polskiego obywatela Pana Damiana Sobola. Z głębi naszych serc łączymy się w smutku z rodzinami.


Zapewniłem wiceministra, że ​​Izrael jest w pełni zaangażowany w przejrzyste i dokładne dochodzenie w sprawie tej poważnej tragedii.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button