SIATKÓWKA

Siatkówka. Zenit pokonany po złotym secie! ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w finale Ligi Mistrzów!

CEV Champions League Volley 2021 - Men. SuperFinał w Weronie

Po zaciętym, emocjonującym spotkaniu siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczyli wymarzony awans do finału.

W drugim spotkaniu wygrali Rosjanie 3:2, o awansie decydował „złoty set”, ten padł łupem polskiego zespołu. MVP meczu wybrany został Kamil Semeniuk.

W Lidze Mistrzów wielokrotni mistrzowie Polski cały mecz przegrali, lecz następnie zwyciężyli w dodatkowej partii 15:13. W finale europejskiego pucharu ich rywalem będzie Trentino Itas.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle- Zenit Kazań (fot. CEV)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle- Zenit Kazań 2:3 (17:25, 25:16, 25:21, 28:30, 18:20). Złoty set: 15:13
Wynik pierwszego meczu: 3:2 dla ZAKSY

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Kochanowski, Toniutti, Śliwka, Semeniuk, Smith, Zatorski (L) – Kluth, Prokopczuk. Trener: Nikola Grbić

Zenit Kazań: Wolwicz, Wołkow, Ngapeth, Bednorz, Butko, Michajłow, Golubev (L) – Woronkow, Surmaczewskij, Alekno, Zemczenok. Trener: Władimir Alekna

Finał europejskiego czempionatu odbędzie się 1 maja w Weronie.

Drugi półfinałowy mecz:

Sir Safety Conad Perugia – Trentino Itas 3:2 (25:22, 25:17, 23:25, 17:25, 15:6). Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Trentino Itas