SIATKÓWKA

Siatkarski Superpuchar Polski Kobiet dla rzeszowskiej drużyny

Polska siatkówka

Rzeszowska ekipa siatkarek zdobyła Superpuchar Polski.

Pokonały w finale tych rozgrywek Police 3:2 w Szczecinie.

Jest to ich drugi raz z rzędu mecz między sobą. Przed rokiem mecz trwał pięć setów, a lepsza okazała się drużyna z Rzeszowa.

Dla zespołu z Polic był to już ósmy występ w pojedynku o Superpuchar Polski, dla przeciwniczek – drugi.

Serbka Blagojević, przyjmująca została MVP meczu.

Police – Rzeszów 2:3 (25:22, 26:24, 16:25, 18:25, 10:15)

Police: Fabiola Almeida de Souza, Martyna Czyrniańska, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Łukasik, Iga Wasilewska – Maria Stenzel (L) oraz Katarzyna Połeć, Maira Cipriano, Joanna Sikorska, Lenka Oveckova. Trener: Marek Mierzwiński.

Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Jelena Blagojević, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Weronika Centka – Aleksandra Szczygłowska (L) oraz Ann Kalandadze, Anna Obiała, Daria Przybyła (libero). Trener: Stephane Antiga.

Superpuchar Polski Kobiet dla rzeszowskiej drużyny (fot. Piotr Sumara/PLS)

Superpuchar Polski siatkarek rozgrywany jest od 2015 roku. Wcześniej, w latach 2005 – 2014, mecz o to trofeum odbywał się w ramach turnieju organizowanego w Szamotułach, a jego inicjatorem był Ryszard Frąckowiak, działacz siatkarski. Od 2018 roku Superpuchar Polski nosi imię trenera Andrzeja Niemczyka.

W 2020 roku, z powodu pandemii mecz był kilkukrotnie przekładany i ostatecznie został odwołany. W jego miejsce PLS zadecydowała o rozegraniu spotkania o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020. Wystąpiły w nim zespoły, które w wymienionych latach zdobyły najwięcej trofeów: Grupa Chemik i Budowlani Łódź – obie ekipy dwukrotnie sięgały o to trofeum. Lepsze okazały się łodzianki, wygrywając 3:1.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button