REPREZENTACJASIATKÓWKA

Siatkówka. Reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn na zgrupowaniach [ZDJĘCIA][WIDEO]

Siatkówka i siatkówka plażowa

W COS OPO Szczyrk reprezentacja Polski kobiet przeszła testy medyczne na COVID-19.

Jeśli 5 czerwca wyniki będą negatywne to wtedy zawodniczki i sztab biorą się do pracy. Jakiej? Jak mówi trener Nawrocki: spokojnie, rozsądnie, z dużą atencją.

W COS OPO Szczyrk reprezentacja Polski kobiet przeszła testy medyczne na COVID-19 (fot. Polska Siatkówka)

W zajęciach weźmie udział szesnaście zawodniczek.

W COS OPO Szczyrk reprezentacja Polski kobiet przeszła testy medyczne na COVID-19 (fot. Polska Siatkówka)

Skład reprezentacji Polski kobiet na sezon 2020 i zgrupowanie w COS OPO Szczyrk

Oliwia Bałuk – przyjmująca

Weronika Centka – środkowa

Paulina Damaske – atakująca

Karolina Drużkowska – uniwersalna

Monika Fedusio – przyjmująca

Zuzanna Górecka – przyjmująca

Alicja Grabka – rozgrywająca

Aleksandra Gryka – środkowa

Monika Jagła – libero

Martyna Łukasik – atakująca

Julia Nowicka – rozgrywająca

Aleksandra Rasińska – atakująca

Anna Stencel – środkowa

Maria Stenzel – libero

Magdalena Stysiak – przyjmująca

Martyna Świrad – przyjmująca

Julia Twardowska – przyjmująca

Marta Ziółkowska – środkowa

Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 6 do 30 lipca.

Kadra męska (fot. Polska Siatkówka)

Reprezentacja Polski mężczyzn na zgrupowanie w COS OPO Spała

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale pod wodzą trenera Vitala Heynena rozpoczęło się zgrupowanie kadry siatkarzy.

– Cieszę się bardzo, że tutaj jestem. Jestem gotów do najcięższej pracy. Odpocząłem. Ostatnie tygodnie spędziłem z rodziną. Stęskniłem się za chłopakami. Brakuje mi też treningów – mówił Wilfredo Leon.

– Wszyscy są zdrowi – to była najważniejsza informacja 2 czerwca, jaką przekazały służby medyczne. Następnie odbyło się spotkanie z zawodnikami dotyczące planów na zgrupowanie męskiej kadry, które rozpoczęło się wczoraj w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale.

– Ten obóz będzie wyjątkowy – podkreślił trener męskiej reprezentacji Vital Heynen i zapowiedział integrację, budowę grupy, spokojne wejście w trening oraz bieżąca reakcja na rozwój wydarzeń. Odbył się popołudniowy trening na siłowni z delikatnym programem.

– Wracamy do siatkówki na ile to możliwe – mówi mistrz świata z 2018 roku, przyjmujący Bartosz Kwolek. Środa była kolejnym dniem zgrupowania kadry siatkarzy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale. Odbył się pierwszy trening z podziałem na grupy – przed południem był trening w sali i na siłowni, a następnie zajęcia zostały przeniesione na piasek.

– Ku mojemu zaskoczeniu pierwszy kontakt z piłką po takiej przerwie nie był najgorszy – mówił libero Paweł Zatorski. – Dobrze, że zaczynamy w spokojnym rytmie, żałuję, że nie ma już czynnych kortów tenisowych w ośrodku. Byłaby okazja pograć. Trener zgodnie z ustaleniami o daniu nam wyjątkowo nieco wolnej ręki na pewno zgodziłby się.

Zajęcia na piasku bardzo lubi inny przyjmujący Aleksander Śliwka. – Treningi na piasku to jest to co lubię – powiedział. – Podczas przerwy, już po zniesieniu zakazu opuszczania domu, miałem okazję pograć ze znajomymi. Poza tym w domu mam zawodową siatkarkę plażową (kadrowiczka Jagoda Gruszczyńska-red.), więc rywalizacja może przenieść się z życia prywatnego do pracy … Straciłem parę kilo masy mięśniowej, ale myślę, że szybko to nadrobię. Już niedługo złapiemy normalny rytm pracy.

W zajęciach bierze udział dziewiętnastu zawodników.

Reprezentacja Polski mężczyzn na zgrupowanie w COS OPO Spała (1-13 czerwca)

Bartosz Bednorz – przyjmujący

Mateusz Bieniek – środkowy

Fabian Drzyzga – rozgrywający

Tomasz Fornal – przyjmujący

Karol Kłos – środkowy

Jakub Kochanowski – środkowy

Marcina Komenda – rozgrywający

Dawid Konarski – atakujący

Michał Kubiak – przyjmujący

Bartosz Kurek – atakujący

Bartosz Kwolek – przyjmujący

Wilfredo Leon – przyjmujący

Grzegorz Łomacz – rozgrywający

Maciej Muzaj – atakujący

Piotr Nowakowski – środkowy

Artur Szalpuk – przyjmujący

Aleksander Śliwka – przyjmujący

Damian Wojtaszek – libero

Paweł Zatorski – libero

Przed rozpoczęciem zgrupowania na terenie COS OPO Spała wszyscy zawodnicy oraz sztab poddani zostali badaniom na COVID-19.

Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 29 czerwca do 11 lipca.

Reprezentacja Polski w siatkówce plażowej kobiet w Spale (fot. Polska Siatkówka)

Reprezentacja Polski w siatkówce plażowej kobiet w Spale

1 czerwca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale rozpoczęło się zgrupowanie kadry kobiet w siatkówce plażowej.

– Jak długo nam pozwoli pogoda, to będziemy trenować na powietrzu. Zaczęliśmy spokojnie. Jest to nasze pierwsze zgrupowanie. W pierwszym tygodniu zawodniczki w ogóle nie będą na treningach skakać – powiedział trener Damian Wojtasik.

Zgrupowanie w Spale zakończy się 13 czerwca. Po tygodniu przerwy kadra kobiet wyjedzie do ośrodka w Cetniewie, gdzie obecnie przebywają mężczyźni. Oni z kolei przyjadą do Spały.

– Plany szkoleniowe mamy zaplanowane do końca lipca. Liczymy, że w tym roku odbędą się jakieś turnieju. Dzwoniono do nas z Polski z pytaniem czy zagramy. Oczywiście potwierdziliśmy. Na razie nic nie wiemy na temat turniejów zagranicznych. Wszystkie zostały zawieszone – dodaje trener Wojtasik.

Kadra kobiet siatkówki plażowej na zgrupowanie w OPO COS w Spale:

Monika Brzostek
Aleksandra Gromadowska
Katarzyna Kociołek
Marta Łodej
Kinga Wojtasik

Siatkarze plażowi w Cetniewie

– Wracamy do normalnego treningu – powiedział trener kadry siatkarzy plażowych, Grzegorz Klimek. Od 1 do 12 czerwca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Cetniewo we Władysławowie odbywa się zgrupowanie kadry na które zostali powołani – Michał Bryl, Piotr Kantor, Bartosz Łosiak i Mikołaj Miszczuk. Brakuje Grzegorza Fijałka, który pomyślnie przeszedł operację prawego barku i za cztery-pięć miesięcy powinien być gotów do normalnych zajęć.

Po zakończeniu tego zgrupowania zawodnicy otrzymają pięć dni rzerwy i w Ośrodku Pprzygotowań Olimpijskich COS w Spale spotkają się na kolejnym zgrupowaniu. – W Cetniewie będziemy pracować nad powrotem do normalności, tak żeby na kolejny obóz zawodnicy przyjechali w pełnej dyspozycji. Na razie w związku z pandemią koronawirusa wszyscy odczuwamy deficyt treningu – powiedział trener Grzegorz Klimek.

Na zgrupowaniu w OPO COS Cetniewo zabraknie partnera Michała Bryla – Grzegorza Fijałka, który jest po operacji prawego barku i prognozy medyczne są optymistyczne. – Nasz czołowy gracz powinien wrócić do normalnej dyspozycji za cztery-pięć miesięcy. Do procesu szkoleniowego podchodzimy spokojnie. Imprezy krajowe i zagraniczne zostały odwołane. Nie mamy gdzie spieszyć się – dodaje Grzegorz Fijałek.
(Polska Siatkówka)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button