REPREZENTACJASIATKÓWKA

Siatkówka. MŚ 2022 mężczyzn: mecz otwarcia i finał. Znamy system kwalifikacyjny

Volleyball World Championships 2022

Mecz otwarcia FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 odbędzie się 26 sierpnia w Sankt Petersburgu.

Finały zaplanowano na 7-11 września w Moskwie.

MŚ mężczyzn w 2022 roku zostaną rozegrane w dziesięciu miastach Rosji – Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Krasnojarsku, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Ufie, Jarosławiu oraz Kemerowie. Walkę o medale rozpoczną 24 ekipy. Udział mają już zapewniony – Rosja (gospodarz) i Polska (obrońca tytułu).

W spotkaniu inaugurującym czempionat zagra reprezentacja Rosji oraz jeden z jej grupowych rywali. W pierwszej fazie od 26 do 29 sierpnia drużyny będą rywalizować w czterozespołowych grupach w Moskwie, Kemerowie, Ufie, Jekaterynburgu, Nowosybirsku i Krasnojarsku.

Siatkówka. MŚ 2022 Rosja mężczyzn: mecz otwarcia i finał (fot. FIVB)

Druga faza grupowa została zaplanowana na 2-4 września. Zagra w niej szesnaście drużyn, a mecze odbędą się w Kazaniu, Kaliningradzie, Sankt Petersburgu oraz Jarosławiu. Do fazy finałowej awansuje sześć zespołów.

Rywalizacja o medale rozegra się w Moskwie od do 11 września. Sześć drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy, cztery najlepsze awansują do półfinałów, których zwycięzcy zmierzą się w meczu o złoto. W MŚ 2022 mężczyzn rozegranych zostanie 70 meczów.

System kwalifikacyjny FIVB Mistrzostw Świata 2022

Poznaliśmy też system kwalifikacji, który będzie obowiązywał dla FIVB Mistrzostw Świata 2022.

W czempionacie globu wezmą udział 24 narodowe reprezentacje żeńskie i tyle samo męskich. Turnieje zostaną rozegrane w Polsce i Holandii (siatkarki) oraz Rosji (siatkarze).

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 (fot. FIVB)

Zagwarantowany udział w mistrzostwach mają drużyny gospodarzy oraz obrońcy i obrończynie tytułu.

Przyszłoroczne mistrzostwa kontynentalne będą jednocześnie przepustką do MŚ dla dwóch najlepszych drużyn każdej z konfederacji. W przypadku mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn, jeśli na pierwszych dwóch miejscach znajdzie się któryś z gospodarzy lub aktualnych mistrzów świata, kwalifikację uzyska kolejny zespół z klasyfikacji końcowej ME.

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 (fot. FIVB)

Stawkę MŚ uzupełni 12 (11 w przypadku turnieju kobiet) najlepszych zespołów ze Światowego Rankingu FIVB na koniec sezonu reprezentacyjnego 2021.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button