REPREZENTACJASIATKÓWKA

Siatkówka. Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów 2020. Polki pokonały Czeszki w sparingowym meczu w Wałbrzychu

Siatkówka

Sezon reprezentacyjny w siatkówce ruszył!

Reprezentacja Polski kobiet wygrała w Wałbrzychu 3:0 (25:14, 25:19, 25:19) z Czeszkami w sparingowym meczu. Po zakończeniu spotkania, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami trenerów, drużyny rozegrały czwartego set. Ta partia zakończyła się zwycięstwem Czeszek 26:24.

Odmłodzony zespół Jacka Nawrockiego nie miał większych problemów z pokonaniem reprezentacji Czech.

Na trybunach zabrakło kibiców, ale PZPS zadbał, żeby nie były one puste. „Siedziały” na nich tekturowe postaci ubrane w narodowe barwy, z wizerunkami kibiców.

Polska – Czechy 3:1, a dokładniej 3:0 i 0:1 w dodatkowym secie

Polska: Nowicka, Stysiak, Centka, Ziółkowska, Łukasik, Górecka, Stenzel (L) – Jagła (L), Świrad, Grabka, Twardowska, Fedusio

Trener: Jacek Nawrocki

Czechy: Valkova, Kossanyiova, Trnkova, Mlejnkova, Orvosova, Purchartova, Dostalova (L) – Bajusz, Hodanova. Trener: Giannis Athanasopoulos

Drugi mecz towarzyski z reprezentacją Czech biało-czerwone zagrają w środę o 20.30.

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce (fot. Polska Siatkówka/Piotr Sumara)

Mistrzostwa Polski Juniorek 2020

W dniach 1-5 lipca w Kaliszu zostaną rozegrane mistrzostwa Polski juniorek. O tytuł najlepszej drużyny w tej kategorii wiekowej powalczy osiem zespołów – Elite Volley Kraków, Enea Energetyk Poznań, Energa MKS SMS Kalisz, GKS Wieżyca 2011 Stężyca, LTS Legionovia Legionowo, Łaskovia Łask, ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź oraz UKS Chemik SMS Olsztyn.

Wstępny terminarz rozgrywek młodzieżowych zakładał, że turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu marca. W związku z pandemią koronawirusa zawody w tej kategorii zostaną rozegrane z trzymiesięcznym opóźnieniem.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce umożliwiła zawodniczkom i trenerom powrócić do treningów. Możliwe jest także rozegranie turnieju finałowego z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów turniej zaplanowany w dniach 1-5 lipca 2020 roku w Kaliszu odbędzie się bez udziału publiczności.

Od kilku już tygodni osiem najlepszych drużyn w naszym kraju – Elite Volley Kraków, Enea Energetyk Poznań, Energa MKS SMS Kalisz, GKS Wieżyca 2011 Stężyca, LTS Legionovia Legionowo, Łaskovia Łask, ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź oraz UKS Chemik SMS Olsztyn, które uzyskały awans do turnieju finałowego, przygotowują formę sportową na mistrzostwa Polski juniorek.

Tytułu wywalczonego przed rokiem bronić będzie LTS Legionovia Legionowo. Warto podkreślić, że legionowianki od pięciu sezonów triumfują w mistrzostwach Polski juniorek. Trenerzy zgodnie uważają, że to główny faworyt do zwycięstwa również w sezonie 2019/20.

Podobnie jak przed rokiem, obok LTS Legionovii awans do turnieju finałowego uzyskała jedynie Enea Energetyk Poznań.

Osiem zespołów, które spotkają się w Kaliszu zostało podzielonych na dwie grupy. W grupie A zagra Łaskovia Łask, Enea Energetyk Poznań, LTS Legionovia Legionowo oraz UKS Chemik SMS Olsztyn. Natomiast w grupie B rywalizować będzie Energa MKS SMS Kalisz, Elite Volley Kraków, ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź i GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Drużyny przez pięć dni w Arenie Kalisz będą toczyły walkę o medale mistrzostw Polski juniorek.

Mistrzostwa Polski Juniorów 2020

Już w środę, 1 lipca w Dębicy rozpoczną się finały mistrzostw Polski juniorów. Na Podkarpaciu zamelduje się osiem zespół, jednak mistrz może być tylko jeden.

Po czasie impasu związanego z pandemią COVID-19 siatkówka wreszcie wraca na parkiety! W dniach 1-5 lipca w Dębicy rozegrane zostaną finały mistrzostw Polski juniorów. Na Podkarpaciu stawi się osiem najlepszych zespołów z całego kraju: Hemarpol Norwid Częstochowa, UMKS MOS Wola Warszawa, Trefl Gdańsk, AKS V LO Rzeszów, AZS 2020 Częstochowa, Jastrzębski Węgiel, AZS UWM Olsztyn i EKS Skra Bełchatów. Wśród tej ósemki znajdują się trzej medaliści z zeszłego roku (Trefl, AZS 2020 i Jastrzębski Węgiel), a o obronę tytułu powalczy zespół z Gdańska.

– Awans do finałowej fazy rozgrywek sam w sobie jest ogromnym osiągnięciem i za to finalistom należą się ogromne gratulacje. Jestem pewny, że turniej będzie stał na bardzo wysokim poziomie sportowym – przyznaje Jacek Kasprzyk, prezes PZPS – W tym roku ostateczny wynik będzie miał jednak mniejsze znaczenia, a priorytetem będzie to, byśmy wszyscy zakończyli rozgrywki w zdrowiu – dodaje.

Po raz kolejny turniej tej rangi zawitał do Dębicy, która zawsze wspaniale wywiązywała się z odpowiedzialnej roli organizatora. Wierzymy że w tym roku, mimo obostrzeń sanitarnych, będzie podobnie – Ta lokalizacja jest przez nas sprawdzona ze wszech miar. Tym razem, w związku z pandemią, na organizatorów spadły dodatkowe zadania, jednak jesteśmy pewni, że znów wzorcowo się z nich wywiążą.

Niestety sytuacja pandemiczna w kraju wymusiła, by tegoroczne mistrzostwa Polski juniorów odbywały się bez udziału publiczności.

W Kołobrzegu grają o Puchar Bałtyku

Od 1 do 7 lipca rozgrywany jest przy molo w Kołobrzegu XX Młodzieżowy Puchar Bałtyku w siatkówce plażowej im. Wojciecha Klęsk.

Następnie od 6 do 8 lipca odbędą się półfinały mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodziczek i młodzików Grupy Północnej. Wejście na boiska od ul. Mickiewicza.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button