FESTIWALEFILM I SERIALE

Serial „Zasada przyjemności” nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu WorldFest w Houston

Serial "Zasada przyjemności"

Kolejny sukces „Zasady przyjemności” w reżyserii Dariusza Jabłońskiego, serialu telewizyjnego premium.

Produkcja otrzymała Platinium REMI Award w kategorii tv mini-series międzynarodowego Festiwalu Filmowego WorldFest w Houston.

Nagroda to kolejny międzynarodowy sukces tej pierwszej w historii koprodukcji serialowej krajów Europy Wschodniej. Zakupiony przez niemiecko-francuską stację ARTE i prezentowany na rynku międzynarodowym przez światowego potentata dystrybucyjnego Beta Film, serial niebawem pojawi się również we włoskiej telewizji RAI.

Od swojej premiery na polskiej antenie w czerwcu 2019 roku „Zasada przyjemności” zyskała uznanie widzów, krytyków i dziennikarzy.

Nakręcony z filmowym rozmachem w Warszawie, Pradze i Odessie serial zgromadził plejadę aktorów trzech krajów. Wśród nich: Karel Roden („Krucjata Bourne’a”), Małgorzata Buczkowska („Fuga”), Stipe Erceg („The Baader Meinhof Complex”) i Sergey Strelnikov („Ekaterina”). Scenariusz napisał Maciej Maciejewski, twórca jednego z najlepszych polskich seriali kryminalnych „Glina”.

W tegorocznej edycji Festiwalu w Houston wzięło udział ponad 4 500 produkcji z całego świata.

Fabuła „Zasady przyjemności” przenosi widzów w sam środek wielowątkowego policyjnego śledztwa, którego początkiem są morderstwa młodych kobiet w Warszawie, Odessie i Pradze. Ciała świadczą o brutalności i przemocy. Jedno staje się pewne: morderstwa są ze sobą powiązane. Prowadzący niezależne dochodzenia inspektorzy policji z Ukrainy, Polski i Czech muszą zacząć współpracować. Ich ścieżki prowadzą do podejrzanych biznesmenów, sprzedajnych prawników, skorumpowanych polityków, zawodowych zabójców i śladów wspólnej przeszłości. Ale rzeczy rzadko wyglądają tak jak nam się wydaje… 
 
Na rynku międzynarodowym serial reprezentuje Beta Film, wiodący światowy dystrybutor praw licencji telewizyjnych dla odbiorców w ponad 165 krajach, która dystrybuowała m.in. słynny „Babilon Berlin”.
 
Producent serialu, Apple Film Production, to jedna z wiodących polskich firm produkcyjnych, znana jako producent wysokiej jakości filmów i seriali telewizyjnych realizowanych w koprodukcji międzynarodowej. Produkcje Apple Film są zarówno pokazywane i nagradzane na światowych festiwalach (m.in. Srebrny Niedźwiedź na Berlinale 2018), jak i również dystrybuowane na całym świecie, jak dwa seriale, „Dzwony wojny” i „Szpiedzy w Warszawie” zrealizowane w koprodukcji z udziałem BBC i TVP, sprzedane do ponad 100 krajów na świecie.

REŻYSERIA: Dariusz Jabłoński; SCENARIUSZ: Maciej Maciejewski; ZDJĘCIA: Paweł Dyllus, Martin Žiaran, Andrey Lisietskiy; MONTAŻ: Milenia Fiedler; SCENOGRAFIA: Wojciech Żogała, Jiří Karásek, Piotr Wyrzykowski, Diana Todoratyeva; MUZYKA: Michał Lorenc.

OBSADA: Małgorzata Buczkowska, Karel Roden, Sergey Strelnikov Robert Gonera, Dawid Czupryński, Mirosław Baka, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Ana Geislerová Dmitriy Oleshko, Stanislav Booklan, Vladimir Minyaylo, Urszula Grabowska, Dorota Segda, Piotr Machalica Magdalena Boczarska, Piotr Gąsowski, Marcin Tyrol, Mirosław Haniszewski i inni.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button